Aktualności
Czwartek, 9 listopada 2017 15:31

Nowe fakty w sprawie nożownika spod Wieliczki

Dziewiętnastolatek usłyszał zarzuty m.in. zabójstwa szesnastoletniego chłopaka. Do dramatycznych zdarzeń doszło na początku listopada w podwielickiej miejscowości.

Prokuratorzy z Prokuratury Rejonowej w Wieliczce postawili zarzuty Damianowi B., w tym zarzut zabójstwa poprzez ugodzenie nożem w klatkę piersiową nastolatka, w wyniku czego ofiara zmarła.

- Do zdarzenia doszło w godzinach nocnych 5 listopada a zwłoki ujawniono na jednej z ulic rozgraniczających Wieliczkę od Rożnowej – podaje Prokuratura Okręgowa w Krakowie. - Oprócz tego zarzutu Dominikowi B. przedstawiono dwa zarzuty grożenia w tym samym czasie w miejscowości Rożnowa dwóm osobom w celu zmuszenia ich do określonego zachowania, czyli nie informowania innych osób o zaistniałym zdarzeniu czy też powrotu do miejsca zamieszkania pokrzywdzonego – wyjaśnia oskarżenie.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego wyjaśnił, że nie zamierzał zabić pokrzywdzonego i nie przyznał się do dokonania pozostałych zarzucanych mu czynów. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Wieliczce zadecydował o aresztowaniu dziewiętnastolatka na trzy miesiące.

Za to, o co jest podejrzany, grozi co najmniej 8 lat pozbawienia wolności, 25 lat więzienia lub dożywocie.
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl