Golemo
Aktualności
Wtorek, 3 lutego 2015 11:10

Nowe ceny za przejazd autostradą A4 Katowice-Kraków

Po wprowadzeniu nowych stawek motocykliści zapłacą na każdym Placu Poboru Opłat 5 zł, kierowcy pojazdów osobowych kategorii 1 wniosą opłatę w wysokości 10 zł. Zmieniona stawka za przejazd autostradą dla pojazdów kategorii 2 i 3 wyniesie 16,50 zł, a dla pojazdów 4 i 5 kategorii 26,50 zł.
Kierowcom pojazdów osobowych korzystającym z abonamentów nadal będzie przysługiwał rabat w wysokości 5% przy zakupie 50 przejazdów.

Jak tłumaczą się zarządcy autostrady z podwyżek cen? - Stawka opłaty za przejazd samochodem osobowym była ostatnio zmieniana 3 lata temu (1 marca 2012 r.), wysokość opłaty dla pojazdów kategorii 2 i 3 była niezmienna od 2011 roku, a dla pojazdów kategorii 4 i 5 od 10 lat - czytamy w informacji prasowej.

Nowe stawki opłat dla motocykli oraz pojazdów kategorii 2 i 3 (np. samochody osobowe z przyczepami i mniejsze ciężarówki) będą uwzględniały większą niż dotychczas bonifikatę.

- Przy istotnych nakładach na eksploatację autostrady oraz na inwestycje, obejmujące również prace nieprzewidziane w umowie koncesyjnej (np. poszerzenie Placów Poboru Opłat), zmiana stawek jest uzasadniona. Warto pamiętać, że kierowcy samochodów osobowych mają możliwość zniwelowania podwyżki przez zakup abonamentów, których powszechne użycie pozytywnie wpływa na płynność ruchu na placach poboru opłat – mówi Rafał Czechowski, rzecznik prasowy Stalexport Autostrada Małopolska S.A.

Wysokość opłat za przejazd autostradą A4 Katowice-Kraków dla pojazdów wszystkich kategorii, wynosić będzie na każdym z dwóch placów poboru opłat:

* 5 zł – pojazdy pierwszej kategorii: motocykle,
* 10 zł – pojazdy pierwszej kategorii: pojazdy samochodowe o dwóch osiach,
* 16,50 zł - pojazdy drugiej kategorii: pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koło bliźniacze i pojazdy samochodowe o dwóch osiach z przyczepami,
* 16,50 zł - pojazdy trzeciej kategorii: pojazdy samochodowe o trzech osiach i pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koło bliźniacze z przyczepami,
* 26,50 zł - pojazdy czwartej i piątej kategorii: pojazdy samochodowe o więcej niż trzech osiach, pojazdy samochodowe o trzech osiach z przyczepami i pojazdy samochodowe o więcej niż trzech osiach z przyczepami oraz pojazdy ponadnormatywne.

/ab

źródło: mmkrakow

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
JP
Najczęściej czytane
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl