Aktualności
Wtorek, 5 maja 2020 20:00

Nowa ścieżka przyrodnicza w ramach projektu Muzea Otwarte

W Orawskim Parku Etnograficznym w Zubrzycy Górnej powstała ścieżka przyrodnicza. Zamontowano oznaczenia ścieżki przyrodniczej w postaci kamieni oznaczonych numerami.
Oznaczenia w postaci bloków lokalnego piaskowca magurskiego z wyciętymi ręcznie numerami doskonale komponują się krajobrazem skansenu, dodatkowo, co ważne posiadają walor dostępności.

Ścieżka przyrodnicza to 25 stanowisk i ponad 60 gatunków roślin - kwiatów, krzewów i drzew rosnących na terenie muzeum, ale i całego regionu, opisanych w bardzo przystępny sposób, lecz i z dużą dawką informacji. W zasadzie jest to nie jedna, a cztery ścieżki, bo w zależności od pory roku będzie można uzyskać informacje na temat różnych gatunków.
Ścieżkę będzie można przejść z pomocą przygotowywanych właśnie aplikacji na urządzenia mobilne oraz folderu-przewodnika. Dodatkowo, z myślą o rodzinach z dziećmi i młodszych odbiorcach, przewidziano także możliwość zapoznania się z florą skansenu przez gry terenowe, tzw. questy, które również zostały przygotowane w wariantach wiosennym, letni, jesiennym i zimowym.

Tak pomyślane, innowacyjne, lecz jednocześnie nieingerujące zbytnio w naturę parku etnograficznego rozwiązania są efektem współpracy muzealników z ekspertką z Babiogórskiego Parku Narodowego - panią Katarzyną Fujak w ramach projektu "Muzea otwarte".

WSB
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Paczka
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl