Aktualności
Czwartek, 9 października 2014 14:41

Nowa porodówka w Tuchowie (zdjęcia)

Zapewniające intymność, komfortowe i bardzo dobrze wyposażone. Takie są nowe sale oddziału położniczego i neonatologicznego Centrum Zdrowia Tuchów. Od 13 października będą już z nich korzystały młode matki.
Otwarcie oddziałów oznacza zakończenie realizacji jednego z największych projektów inwestycyjnych ostatnich lat w Tuchowie pod hasłem „Nowoczesny i innowacyjny szpital, przyjazny matce i dziecku”. Jednocześnie to ważna informacja dla par spodziewających się dziecka i planujących powiększenie rodziny. Otwarciu towarzyszył będzie Tydzień Otwartych Drzwi nowych oddziałów. Dla odwiedzających przewidziano upominki.

Do 17 października w godzinach od 9.00 do 17.00 można będzie w Tuchowie odwiedzać oddział, rozmawiać z personelem i korzystać z jego porad. Zaplanowano miniszkołę rodzenia i indywidualne porady dotyczące laktacji. W programie także konsultacje z położą i pielęgniarką neonatologiczną oraz spotkania z rehabilitantką okołoporodową. Można będzie porozmawiać z profesjonalną doulą czyli osobą zapewniającą emocjonalne i informacyjne wsparcie rodzinie na czas ciąży, porodu i po nim. Część małych pacjentów, którzy odwiedzą oddziały będzie miała szansę na otrzymanie swojego pierwszego portretu. Zaplanowano bowiem bezpłatne badania USG 4D ze prezentami w postaci cyfrowych zdjęć maluszków. Ponadto wśród prezentów są niemowlęce komplety upominkowe, kosmetyki i witaminy.

W wyniku kompleksowej modernizacji budynku tuchowskiego szpitala powstały przytulne pokoje mam i dziecka, które wyposażone zostały w łazienki i stanowiska do pielęgnacji noworodków. Dodatkowo zaadaptowano nowoczesny blok porodowy. Z przyjaznej atmosfery i naturalnych metod łagodzenia bólu porodowego tuchowska porodówka jest znana od wielu lat. Teraz kompetencje personelu uzupełnione zostaną także o nowoczesny sprzęt i warunki hotelowe, odpowiadające w pełni standardom XXI wieku. Ponadto pokoje mam wyposażone zostały m.in. w tablety z dostępem do Internetu.

- Każda z pacjentek będzie miała do dyspozycji poręczne urządzenie dające możliwość komunikowania się on line z rodziną i znajomymi, w tym przesyłania zdjęć swoich pociech na portale społecznościowe – mówi prezes Centrum Zdrowia Tuchów Tomasz Olszówka. W salach porodowych zainstalowano nowoczesny sprzęt, pozwalający pacjentkom na wybór różnych pozycji porodowych. Do szpitala zakupiono specjalną wannę, w Tuchowie możliwe będą zatem porody w wodzie. W trosce o bezpieczne przyjście na świat poprawią się warunki pracy oddziału neonatologii. - Bardzo zależy nam na tym, by dzieci, które rodzą się w Tuchowie w przypadku problemów ze zdrowiem miały od razu zapewnioną najlepszą opiekę. Zrealizowane prace posłużyły też spełnieniu wymagań związanych z uzyskaniem tak zwanego II stopni referencyjności. Mamy nadzieję, że potwierdzi to Narodowy Fundusz Zdrowia, a dzięki temu noworodki, które odsyłaliśmy do innych placówek będą leczone w naszym szpitalu – dodaje prezes Olszówka.

Remont oddziału podkreśla zaangażowanie Centrum Zdrowia Tuchów w promocję najwyższych standardów opieki, zapewnianej najmłodszym pacjentom. Inwestycja pochłonęła ponad 5 mln 150 tys. zł, część tej kwoty stanowiła dotacja z funduszy unijnych. Kształt nowego oddziału jest także odpowiedzią na postulaty pacjentek, zawarte w ankietach satysfakcji.

Adaptacja oddziałów była inwestycją współfinansowaną z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013: Oś Priorytetowa II: Gospodarka regionalnej szansy, Działanie 2.1 „Rozwój i podniesienie konkurencyjności przedsiębiorstw” Schemat A: „Bezpośrednie wsparcie inwestycji w MŚP”, ŚREDNIE PRZEDSIĘBIORSTWA, (konkurs nr: MCP/2.1.A/9/2011/SR).

źródło: materiał prasowy

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl