Golemo
Aktualności
Niedziela, 18 października 2020 10:35

Nową koleją z Krakowa do Skawiny

Szybkie i wygodne podróże w Małopolsce przygotowuje modernizacja linii Kraków Płaszów – Podbory Skawińskie. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zwiększają dostępność stacji i przystanków. Przebudowa wiaduktów i przejazdów zwiększy bezpieczeństwo i sprawność kolei.
Inwestycja za ponad 250 mln zł ze środków budżetowych. Wśród remontowanych obiektów jest wiaduktu nad ul. Podmokłą w Krakowie. Na czas prac przygotowano zmienioną organizacje ruchu.

Dla sprawnych podróży z Krakowa w stronę Podborów Skawińskich przebudowywane są obiekty kolejowo-drogowe. Wiadukt kolejowy nad ul. Podmokłą przejdzie kompleksową renowację. Odnowione zostaną stalowe elementy konstrukcji. Wykonawcy poprawią system odwodnienia. Obiekt zostanie zabezpieczony przed korozją i odmalowany. Zapewniono również pokrycie warstwą antygraffiti, która ułatwi utrzymanie wiaduktu. Remont zaplanowano do końca listopada.
Prace budowlane prowadzone są na całej linii ze stolicy Małopolski w stronę Podborów Skawińskich. Lepszy dostęp do kolei zapewni budowa dwóch nowych przystanków w Krakowie i Skawinie – Kraków Opatkowice i Skawina Jagielnia. Z myślą o osobach o ograniczonych możliwościach poruszania się będą odpowiednio przygotowane perony. Montowane są nowe tory, sieć trakcyjna oraz urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Modernizowane są przejazdy kolejowo-drogowe i obiekty inżynieryjne. Prace budowlane zakończą się w połowie 2021 roku.

mat. prasowy
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl