Aktualności
Poniedziałek, 12 marca 2018 08:43

Nowa Huta z nową strefą aktywności gospodarczej

Małopolska zyska kolejne miejsce, w którym będzie mogło działać aż 50 nowych firm. Mowa konkretnie o strefie aktywności gospodarczej (SAG), która powstanie w krakowskiej Nowej Hucie na przez lata niewykorzystywanych terenach poprzemysłowych. Na ten cel przyznano właśnie unijne dofinansowanie w wysokości prawie 59 mln zł.
Od kilku lat w całym regionie powstają nowe strefy aktywności gospodarczej czy parki technologiczne. Są to inwestycje, z których korzystają wszyscy – przedsiębiorcy mogą w nich znaleźć dogodne warunki dla rozwoju biznesu, dla samorządów to z kolei dodatkowe wpływy do budżetu z podatków. Co jednak najważniejsze, zyskują też na tym mieszkańcy Małopolski, za sprawą nowych i atrakcyjnych miejsc pracy

Nowa, 40-hektarowa strefa będzie miejscem, gdzie dogodne warunki do inwestowania znajdą przedsiębiorcy zarówno z całego kraju, jak i z zagranicy. Warto podkreślić, że będzie ona znajdować się zaledwie pół godziny jazdy samochodem od międzynarodowego portu lotniczego w Krakowie-Balicach, kilkanaście kilometrów od wjazdu na autostradę A4, a także blisko drogi krajowej nr 79 i czynnej linii kolejowej. Inwestować będą mogli w niej zarówno przedsiębiorcy z dużych, międzynarodowych firm, jak i mniejsi, lokalni przedsiębiorcy. W nowej strefie znajdą swoje miejsce firmy z wielu gałęzi gospodarki, takich jak: chemia, technologie informacyjno-komunikacyjne, produkcja metali, elektronika, ale też z przemysłu kreatywnego i czasu wolnego.

opr. ab

źródło: malopolska.pl

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl