Aktualności
Poniedziałek, 18 sierpnia 2014 15:39

Nocny spływ Dunajcem - jedna z atrakcji zbliżających się Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej

Od piątku do niedzieli czyli od 22 do 24 sierpnia w Szczawnicy trwać będą Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Na uroczystości zaprasza Ambasador Węgier w Polsce, Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica oraz Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy.
W pierwszym dniu pod pomnikiem J. Szalaya w Szczawnicy złożone zostaną kwiaty, potem otwarta będzie wystawa okolicznościowa "Węgierskie wina". Wernisaż w Galerii Pijalni Wód Mineralnych na Pl. Dietla.

Zakończeniem pierwszego dnia będzie koncert polsko – węgierski na scenie pod Kolejką PKL Palenica, z udziałem polskich i węgierskich zespołow i solistów.

Drugi z Dni Przyjaźni to przede wszystkim oficjalne przeniesienie Muzeum Pienińskiego z Pl. Dietla do nowej siedziby w Szlachtowej i jego oficjalne otwarcie. Na Polanie Sosny w Niedzicy odbędą się występy zespołów folkowych i folklorystycznych, po których odbędzie się nocny spływ Dunajcem i pokazowe, nocne zawody kajakarstwa górskiego na flisackiej przystani w Szczawnicy.

Trzeci dzień, to Msza św. za Polskę i Węgry z relikwiami św. Kingi, odprawione w Muzeum Pienińskim w Szlachtowej, koncert w Altanie Muzycznej w Parku Dolnym w Szczawnicy i konferencja naukowa "Pogranicze polsko – węgierskie" w Restauracji Dwór – Niedzica Polana Sosny.

Wszystkich chętnych do udziału w Dniach Przyjaźni Polsko – Węgierskiej organizatorzy zapraszają serdecznie, tym bardziej, że te dni będą okazją do poznania kultury węgierskiej, a przede wszystkich związków łączących Szczawnicę z Węgrami na przestrzeni historii obu Narodów.

Henryk Janusz Olkiewicz, zdj. Michał Adamowski
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl