Kopalnia
Aktualności
Niedziela, 14 lutego 2021 12:53

Nocne awantury na Krupówkach (zdjęcia)

ZAKOPANE. 137 interwencji policyjnych, głośne zabawy, tańce, ale i awantury osób nietrzeźwych oraz zatrzymani za atak na policjantów. Za nami kolejna noc pełna wrażeń. "Będziemy reagować stanowczo" - zapowiadają policjanci.
Grupy osób gromadziły się na Krupówkach i podobnie jak noc wcześniej - hucznie świętowano. Nie obyło się bez policyjnych interwencji. Funkcjonariusze legitymowali uczestników, wzywali do rozejścia się.

W raporcie podsumowującym nocne działania czytamy: "Kolejną noc małopolscy policjanci zmagali się, aby przywrócić porządek i bezpieczeństwo na Krupówkach w Zakopanem. Odnotowaliśmy 137 interwencji głównie wobec nietrzeźwych, wulgarnych i agresywnych osób. Zatrzymani usłyszą dzisiaj zarzuty z atak na policjantów."

Na Krupówkach zgromadziło się kilka tysięcy osób. "Policjanci od początku podawali komunikaty głosowe apelując o zachowanie dystansu społecznego i noszenie maseczek. Patrole na Krupówkach podejmowały interwencje wobec nietrzeźwych i agresywnych osób. W liczne interwencje chwilami zaangażowane były wszystkie patrole. Przywracacie porządku na Krupówkach trwało do wczesnych godzin porannych. Zatrzymaliśmy dwie agresywne osoby, które zaatakowały i znieważyły policjantów. Kolejne cztery osoby w obawie przed ich wychłodzeniem zatrzymano do wytrzeźwienia. Do 8 rano podjęliśmy 137 interwencji. Były bójki uliczne, awantury, kradzieże sklepowe, bójki i awantury w pensjonatach, spłonął również samochód na obrzeżach Zakopanego. Ratowaliśmy młodego człowieka, który zawisł na ogrodzeniu nie mogąc się uwolnić oraz zatrzymaliśmy kolejną osobę z narkotykami. Łącznie odnotowaliśmy 65 wykroczeń związanych z nieprzestrzeganiem obostrzeń sanitarnych. 45 osób zostało ukaranych mandatem karnym, a w sprawie 20 osób skierujemy sprawy do sadu w sprawach o wykroczenia. Niezrozumiała i prowokująca wobec policjantów postawa młodych wulgarnych i nietrzeźwych ludzi bulwersuje wielu zakopiańczyków, którzy oczekują od tatrzańskich policjantów stanowczych działań. Będziemy reagowali na wszystkie zgłoszenia - stanowczo!" - deklarują policjanci.

s/ zdj. Marcin Szkodziński

źródło: podhale24

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl