Aktualności
Czwartek, 6 grudnia 2018 22:00

Niezwykły spektakl na fasadzie Teatru Słowackiego

W czwartek na fasadzie teatru im. Juliusza Słowackiego można było obserwować niezwykły spektakl. Kolorowy mapping, połączony z muzyką, przypominał historię gmachu, który był świadkiem wielu ważnych wydarzeń.
Zobaczcie, jak w ten wieczór wyglądał budynek teatru.

Koncept, scenariusz, reżyseria: Aleksander Janicki
Kompozycja: Marianna Janicka, ShoichiYabuta, Guy Sigsworth
Muzyka intuitywna, generatywna, fale EEG: Formacja HiQ

270 stopni multimedialnej projekcji w rekordowej rozdzielczości. 3172 m2 video mappingu 3D. 165 tysięcy lumenów światła. Przestrzenny, 9-kanałowy dźwięk.

Wyruszcie z nami na niesamowitą wizualno-dźwiękową podróż w głąb nowożytnej historii Polski, Krakowa i Teatru im. J. Słowackiego. Wraz z duchami naszej sceny, wraz ze Stanisławem Wyspiańskim, zanurzymy się piękne, ale też bardzo złożone i trudne losy naszego teatru, miasta i kraju. Powrócimy do momentów radości i smutku, triumfu i pustki. Przypomnimy sobie wielkie postaci, role, przedstawienia, spektakularne wydarzenia, kamienie milowe naszej XX-wiecznej historii. Zapraszamy na wspólną multimedialną wyprawę przypominającą o mocy sztuki, jej pięknie, ale też sile i sprawczości. Teatr nasz zobaczmy razem ogromny!

Wspaniały krakowski artysta, twórca instalacji multimedialnych i wideo – Aleksander Janicki – przy użyciu najnowocześniejszych projektorów zamieni trzy fasadybudynku Słowaka w wielki ekran. W magiczny portal do naszej historii.

źródło: Tomasz Cichocki i materiały prasowe organizatorów

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl