Kopalnia
Aktualności
Sobota, 20 stycznia 2018 15:27

Nietrzeźwa kierująca próbowała przekupić policjantki. Dwa razy

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi kobiecie, która w Jaworniku prowadziła samochód pod wpływem alkoholu, a potem próbowała wręczyć łapówkę policjantkom, by "przymknęły oko".
Zatrzymana do kontroli drogowej przez myślenickich policjantów 45-letnia kobieta odmówiła poddania się badaniu alkomatem. Dlatego przewieziono ją do szpitala, aby pobrać jej krew na zawartość alkoholu. W trakcie przejazdu do Myślenic, kobieta prosiła, żeby jadące z nią funkcjonariuszki dmuchnęły za nią w alkomat i puściły ją wolno. W zamian za to oferowała policjantkom 150 zł. Została ostrzeżona, że za taką propozycję grozi jej odpowiedzialność karna.

Nie poskutkowało. W szpitalu, 45-latka kolejny raz oferowała policjantkom łapówkę za podmienienie probówek z krwią, tłumacząc się obawami przed utratą prawa jazdy. W plecaku, który miała przy sobie znajdowało się ponad 5 tys. złotych.

Za próbę wręczenia łapówki policjantom grozi jej nawet 10 lat więzienia. Kobieta poniesie także karę za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu.

opr. s/ zdj. ilustracyjne

źródło: Małopolska Komenda Policji

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl