Aktualności
Wtorek, 21 października 2014 19:33

Nieprzekupni policjanci – nie przyjęli łapówki, zatrzymali sprawcę

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Czarnym Dunajcu zatrzymali 51 latka, który usiłując wręczyć korzyść majątkową interweniującym funkcjonariuszom znieważył ich słownie.
Do zdarzenia doszło w Rogoźniku – policjanci patrolując miejscowość zauważyli, że kierujący samochodem marki Opel Vectra, zjeżdżał co chwilę na przeciwległy pas ruchu, a następnie powracał na swój pas. Manewry wykonywał niepewnie, zjeżdżając samochodem na pobocze. Funkcjonariusze podjęli próbę jego zatrzymania, jednak pomimo włączonych sygnałów świetlnych kierujący nie zatrzymywał się i dalej kontynuował jazdę. Dopiero po wjechaniu do miejscowości Rogoźnik zatrzymał się. Okazał się nim 51 letni mieszkaniec Krośnicy, od którego była wyczuwalna silna woń alkoholu. Po przebadaniu okazało się, że mężczyzna ma w wydychanym powietrzu 1,97 promila alkoholu.

W trakcie przewożenia zatrzymanego mężczyzny do komisariatu w Czarnym Dunajcu, zaoferował on policjantom 1000 złotych łapówki w zamian za odstąpienie od podjętych wobec niego czynności służbowych. Gdy policjanci poinformowali zatrzymanego, że próba przekupstwa jest przestępstwem mężczyzna zaczął ich wyzywać słowami wulgarnymi grożąc przy tym policjantom.

Sprawcę zatrzymano w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratury.

Za popełnione przestępstwo zatrzymanemu grozi do 8 lat pozbawienia wolności

źródło: Małopolska Komenda Policji

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl