Golemo
Aktualności
Środa, 16 stycznia 2019 14:39

Niepołomickie obserwatorium w zacnym gronie

Akademia Młodych Odkrywców, Khan Academy, Akademia Młodych Uczonych PAN, Stacja Badawcza Instytutu. A obok takich instytucji Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne w Niepołomicach zostało finalistą konkursu Popularyzator Nauki 2018, obok takich instytucji jak

W Warszawie ogłoszono wyniki 14. edycji konkursu POPULARYZATOR NAUKI organizowanego przez portal NAUKA W POLSCE Polskiej Agencji Prasowej oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W konkursie przeprowadzonym po raz pierwszy w 2005 roku, spotykają się dorocznie osoby i instytucje zajmujące się w Polsce szeroko pojętą popularyzacją nauki.

- Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne w Niepołomicach po raz pierwszy przystąpiło do tego prestiżowego konkursu znajdując się od razu w gronie finalistów – poinformowali przedstawiciele wielickiego starostwa. - Dorobek popularyzacyjny Obserwatorium w zakresie astronomii i nauk przyrodniczych, osiągnięty w przeciągu blisko 55 lat na różnych etapach działalności i statusu Placówki, ale zawsze związany z popularyzacją astronomii, oceniano w kategorii INSTYTUCJA.

W grupie tej, poza Obserwatorium, znalazło się jeszcze 13 kandydatów o bardzo silnej pozycji w świecie popularyzacji nauki. Należą do nich między innymi: Akademia Młodych Odkrywców, Khan Academy, Akademia Młodych Uczonych PAN, Stacja Badawcza Instytutu im. Nenckiego PAN.

W finale konkursu, a tym samym podczas finałowej gali w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, Obserwatorium w Niepołomicach spotkało się z dwiema dużymi organizacjami. Pierwszą z nich – zwycięską – było Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu, drugą zaś – Stowarzyszenie „Rzecznicy Nauki” z siedzibą w Warszawie.

Opr. eł/Powiat Wielicki/fot. Google Maps
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Koronawirus
Najczęściej czytane
Reklama
Bajania
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl