Aktualności
Środa, 11 stycznia 2017 15:32

Nielegalnie posiadał broń i amunicję

Kilka dni temu funkcjonariusze Komisariatu Policji w Zabierzowie otrzymali informację, że jeden z mieszkańców podkrakowskiej miejscowości, w swoim miejscu zamieszkania posiada broń palną, nie mając odpowiedniego pozwolenia.
Policjanci niezwłocznie podjęli czynności w celu sprawdzenia otrzymanego zgłoszenia. Udali się więc pod wskazany adres, gdzie w garażu należącym do 68–letniego mężczyzny, znaleźli pistolet – „Jennings J – 22LR”, w którego magazynku znajdowało się 6 sztuk amunicji oznaczonej „CCI 22 Long Rifle Mini Mag” oraz pudełko z zawartością 84 sztuk takich samych naboi.

Właściciel znalezionego pistoletu przyznał, iż kilkanaście lat temu, kiedy przebywał za granicą, legalnie kupił tę broń wraz z amunicją. Następnie zamierzając powrócić do Polski, wysłał ją drogą morską w paczce. Mężczyzna tłumaczył, iż nie zamierzał korzystać z broni, traktował ją jak kolekcjonerską i nie widział potrzeby, aby w rodzimym kraju starać się o uzyskanie pozwolenia na jej posiadanie.

Mężczyzna został zatrzymany, natomiast broń wraz z amunicją policjanci zabezpieczyli, a następnie przekazali do Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Krakowie w celu przeprowadzenia szczegółowych badań.

68–latkowi za nielegalne posiadanie broni palnej i amunicji grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: Małopolska Komenda Policji

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl