Aktualności
Czwartek, 21 kwietnia 2022 11:19

Niedźwiedź ruszył na turystów (video)

Narciarz skiturowy nagrał jak turyści uciekają przed niedźwiedziem. – Trzeba wiedzieć jak się zachować – napisał autor filmu. Bliskie spotkanie z niedźwiedziem miało miejsce w Tatrach Niżnych na Słowacji.
W mediach społecznościowych pojawił się film z Tatr Niżnych na Słowacji, na którym widać, jak niedźwiedź podchodzi blisko ludzi, a uciekającą grupę osób próbuje zaatakować.

– Na początek muszę powiedzieć, że mamy piękne góry i przyrodę, do której chodzimy jako zwiedzający, więc trzeba ją szanować i wiedzieć, jak się wobec niej zachować – napisał autor filmu w komentarzu do wydarzenia, które zarejestrowała jego kamera.

Narciarz nie ucieka przed niedźwiedziem, a uderzając podniesionymi kijkami daje wyraźnie znać zwierzęciu, że się nie boi. Takie zachowanie skutecznie zniechęciło drapieżnika.

Chwilę później widać, jak niedźwiedź rusza w stronę uciekającej grupy osób. To doskonale pokazuje, jak się nie zachowywać i dlaczego Tatrzański Park Narodowy, w którym także możemy spotkać niedźwiedzie radzi, żeby w razie takiego spotkania nie uciekać, tylko powoli się oddalić.ms/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl