Aktualności
Niedziela, 28 czerwca 2015 19:34

Niebawem rusza Letni Festiwal Muzyka nad Zdrojami

W sobotę odbyło się spotkanie informacyjne związane ze zbliżającą się inauguracją Letniego Festiwalu „Muzyka nad Zdrojami”. Pierwszy koncert odbędzie się już 4 lipca. Imprezie patronuje Malopolskaonline.
Festiwal jest imprezą muzyczną odbywającą się w Szczawnicy od 2008 roku, zawsze w okresie wakacyjnym. Uzdrowisko gości w tym czasie wielu kuracjuszy i turystów. „Ideą festiwalu jest wzbogacenie letniej oferty kulturalnej tego znanego i coraz prężniej rozwijającego się uzdrowiska o koncerty prezentujące muzykę poważną w bardzo dobrych wykonaniach, zróżnicowaną stylistycznie i dostosowaną potrzeb melomanów, spędzających letnie miesiące w Szczawnicy i okolicach” – powiedział Rafał Monita – dyrektor wykonawczy imprezy. „W tym roku przygotowaliśmy dla Państwa bardzo barwny i pełen ciekawostek program w którym znajdzie się miejsce na poszukiwania etnograficzne, na muzykę z pogranicza jazzu, odrobinę średniowiecza, a także na dużą porcję znakomitej poezji w gwiazdorskim wykonaniu.” Wszystkie cztery koncerty odbywać się będą w lipcowe soboty w Kościele Parafialnym pod wezwaniem św. Wojciecha w Szczawnicy. Początek każdej imprezy planowany jest na godz. 20.15

Organizatorzy gorąco zapraszają wszystkich mieszkańców Szczawnicy i okolic oraz kuracjuszy, turystów i letników do spędzenia sobotnich lipcowych wieczorów w nastroju pełnym muzyki i poezji.

Joanna Dziubińska
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl