Aktualności
Czwartek, 13 grudnia 2018 08:52

Nie wyrzucaj ciepłych ubrań. Oddaj… strażnikom miejskim

Już po raz kolejny straż miejska wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Oświęcimiu prowadzą zbiórkę odzieży.
To jedna z form pomocy osobom bezdomnym lub mało majętnym, które narażone być mogą na śmiercionośne działanie mrozów. Używane, jednak nie zniszczone ubrania można przynosić na dyżurkę Straży Miejskiej w Oświęcimiu, która znajduje się przy ul. Jagiełły 23, wejście od strony parkingu. Akcja trwa do końca roku.

– Przede wszystkim potrzebne są ciepłe płaszcze, kurtki, spodnie i swetry, które następnie przekazywane są osobom potrzebującym oraz bezdomnym – mówi Joanna Brania, komendant Straży Miejskiej w Oświęcimiu.

Zimowa aura jest szczególnie dotkliwa dla osób bezdomnych oraz starszych i samotnych. Strażnicy miejscy każdego dnia patrolują miejsce, gdzie mogą przebywać bezdomni. Proszę też o pomoc mieszkańców, którzy widząc takie osoby przebywające na klatkach schodowych, piwnicach czy przystankach autobusów mogą zgłaszać ten fakt do straży miejskiej.

– W takich sytuacjach nasz patrol przewiezie osobę do miejsca zamieszkania lub do ogrzewalni miejskiej, jeśli jest to osoba bezdomna – wyjaśnia.– Zainteresujmy się też losem naszych sąsiadów, którzy z racji na swój wiek nie mogą czy wręcz nie powinni w dni, kiedy jest ślisko opuszczać swoich mieszkań. Zapytajmy, czy czegoś nie potrzebują. Robiąc zakupy dla siebie możemy również kupić coś dla starszego sąsiada – apeluje Joanna Brania.

Bezpłatny numer telefonu do Straży Miejskiej w Oświęcimiu to 986.

Opr. eł/fot. SM w Oświęcimiu
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl