Aktualności
Środa, 29 listopada 2017 17:08

Nie chcą mieszkać w Tarnowie

W gminie Wierzchosławice przeprowadzono konsultacje społeczne w sprawie zmiany granic. Mieszkańcy mogli się wypowiedzieć, czy części sołectwa Kępa Bogumiłowicka stanie się częścią Tarnowa.

Jak podaje tarnowski magistrat, adresowana do prezydenta Tarnowa petycja mieszkańców południowej części Kępy Bogumiłowickiej trafiła do Urzędu Miasta Tarnowa w czerwcu. Jej sygnatariusze podkreślali, że od lat zachowują swoją przynależność do Tarnowa i że zależy im na sformalizowaniu tego stanu faktycznego. Zaznaczyli również, że zdecydowanie bliżej i bezpieczniej jest im kierować dzieci do przedszkoli i szkół na terenie Tarnowa. Do Urzędu Miasta Tarnowa wpłynęło również pismo części mieszkańców południowej części Kępy Bogumiłowickiej, wyrażających swój sprzeciw przeciwko przyłączeniu ich miejscowości do Tarnowa.

W konsultacjach przeprowadzonych na ten temat na terenie gminy Wierzchosławice, wzięło udział 87 mieszkańców. Na pytanie: „Czy wyraża Pan/Pani zgodę na zmianę granic administracyjnych względem lini kolejowej i odłączenie południowej części sołectwa Kępa Bogumiłowicka od terytorium Gminy Wierzchosławice i włączenia tej części do Gminy Miasta Tarnowa” – na TAK zagłosowało: 21 mieszkańców a na NIE zagłosowało: 66 mieszkańców

W tym z południowej części Kępy Bogumiłowickiej: na TAK zagłosowało: 21 mieszkańców, na NIE zagłosowało: 52 mieszkańców.


TdP
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Krynica
Reklama
TdP
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl