Aktualności
Czwartek, 12 stycznia 2017 09:07

Nie będzie programu in-vitro w Krakowie - radni odrzucili projekt

Nie będzie programu in-vitro w Krakowie. Radni odrzucili projekt finansowania z miejskiej kasy zabiegów zapłodnienia pozaustrojowego.
Debata ws. projektu uchwały przygotowanego przez radną Nowoczesnej Małgorzaty Jantos była bardzo burzliwa. Była to uchwała kierunkowa do prezydenta miasta, który miał za zadanie przygotować szczegóły programu, harmonogram i zasady finansowania procedury in vitro dla mieszkańców Krakowa. Dopiero po tym program mógłby być przyjęty. Ale tak się nie stało.

Przeciwko uchwale był cały klub PiS - 19 radnych oraz dwóch radnych Przyjaznego Krakowa - Rafał Komarewicz (szef klubu) i Adam Migdał. Było to o tyle ciekawe, bo prezydent Jacek Majchrowski pomysł popierał, ale uzależniał go od decyzji radnych.

Za głosowało 19 radnych - 14 z klubu PO, Małgorzata Jantos (Nowoczesna), Marta Patena (radna niezależna) oraz trzech radnych przyjaznego Krakowa.

Od głosu wstrzymała się radna Anna Prokop-Staszecka (Przyjazny Kraków). Nieobecnych było dwóch radnych PO - Tomasz Urynowicz i Stanisław Zięba.

źródło: krakow.naszemiasto.pl

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl