Aktualności
Niedziela, 22 grudnia 2013 11:51

Największa polska wieczerza na krakowskim Rynku Głównym

Dzisiaj, 22 grudnia na krakowskim Rynku Głównym odbywa się już po raz 17. największa polska wigilia dla potrzebujących. Na przybyłych czeka ponad 100 tysięcy pierogów i hektolitry zupy grzybowej.
W tym roku już po raz siedemnasty filantrop i restaurator Jan Kościuszko organizuje największą wigilijną wieczerzę w Polsce i zapewnia, że tego dnia nikt od stołu na Rynku nie odejdzie głodny.

Przygotowanych wigilijnych przysmaków będzie mógł spróbować każdy, choć akcja jest skierowana przede wszystkim do najbardziej potrzebujących.

- Nie bądźmy obojętni wobec tych, którym jest najciężej, którzy swoją biedę kryją w czterech ścianach. Pomóżmy im godnie i radośnie przeżyć okres Świąt Bożego Narodzenia - mówi Jan Kościuszko. - Ludzie w trudnej sytuacji życiowej przyjeżdżają na krakowską Wigilię nawet z bardzo odległych miejsc w kraju. Dla wielu z nich to najważniejszy dzień w roku. Mimo problemów chcą poczuć magię świąt - dodaje.

Wigilia dla potrzebujących rozpoczęła się godzinie 10 i potrwa do godziny 15. Przy wydawaniu posiłków będzie pracować kilkudziesięciu wolontariuszy.

Oprócz ciepłego posiłku wydawane są również paczki żywnościowe. Każdy kto przyjdzie na Rynek może włączyć się w wigilijne dzieło pomocy.

W Wigilii weźmie udział także prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, który przyniesie ze sobą kosz krakowskich obwarzanków i podzieli się opłatkiem ze zgromadzonymi.

/ab
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl