Aktualności
Poniedziałek, 29 sierpnia 2016 16:46

Najpierw łącznice, potem nowe linie

Niewykluczone, że mieszkańcy Wadowic doczekają się możliwości podróżowania do stolicy Małopolski Szybką Koleją Aglomeracyjną. Jednak nie nastąpi zbyt szybko –składy w małopolskich barwach najpierw zawitają w Tarnowie i Trzebini.
Radny wojewódzki Filip Kaczyński zauważył, że w powiecie wadowickim co rusz w przestrzeni polityczno - medialnej pojawia się temat rozszerzenia działalności spółki "Koleje Małopolskie" o kolejną linię Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej na trasie Kraków - Wadowice. Skierował więc do władz województwa pytanie, czy w ogóle jest rozpatrywany taki pomysł?

W odpowiedzi marszałek Jacek Krupa przypomniał, że do tej pory województwo małopolskie uruchomiło dwie linie: Wieliczka - Kraków Lotnisko oraz Sędziszów - Miechów - Kraków. W następnej kolejności planowane jest natomiast wydłużenie linii do Skawiny oraz uruchomienie kolejnej z Tarnowa do Trzebini przez stolicę Małopolski.

Wedle informacji marszałka. rozszerzenie siatki połączeń Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej o pozostałe trasy planowane jest w dalszej perspektywie, przy czym w przypadku Kraków - Wadowice nastąpiłoby to nie wcześniej niż po wybudowaniu łącznicy omijających stacje Kraków Płaszów i Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona. Wówczas. według władz województwa, możliwe będzie zaproponowanie potencjalnym klientom oferty konkurencyjnej wobec transportu drogowego, nie tyko w zakresie ceny, ale także w zakresie czasu przejazdu.

el
fot. UMWM
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl