Golemo
Aktualności
Niedziela, 19 kwietnia 2015 15:37

Najlepsi zawodnicy i ich trenerzy uhonorowani Małopolskim Laurem Sportu

Ponad 80 młodych sportowców i szkoleniowców nagrodzonych zostało Małopolskim Laurem Sportu za wybitne sukcesy sportowe w ubiegłym roku. Nagroda ma również wymiar finansowy. Uhonorowani otrzymali od 2 do 8 tysięcy zł.
- Sport to przede wszystkim emocje. Dziękujemy za te emocje i przeżycia, za wasz trud i pokonywanie wielu barier - mówił do laureatów członek zarządu Leszek Zegzda wręczając im nagrody.

Małopolski Laur Sportu po raz pierwszy wręczony został w 2000 roku. To nagroda przyznawana za wybitne osiągnięcia zarówno sportowcom, jak i ich trenerom. Wyróżnienia przyznawane są w następujących kategoriach: dyscypliny olimpijskie, nieolimpijskie oraz sport osób niepełnosprawnych. W ten sposób samorząd Małopolski podkreśla szczególne znaczenie sportu dla rozwoju regionu, wspiera sportowców i instytucje sportowe oraz promuje zdrowy tryb życia wśród mieszkańców.

W tym roku nagrody trafiły do 50 sportowców i 31 szkoleniowców. 40 sportowców wskazał Małopolski Związek Stowarzyszeń Kultury Fizycznej, 10 zawodników wytypowało środowisko sportu osób niepełnoprawnych. Łączna wysokość nagród dla zwycięzców konkursu Małopolski Laur Sport wyniosła blisko 250 tys. zł.

Lista wszystkich nagrodzonych dostępna jest tutaj.

UMWM, s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Koronawirus
Najczęściej czytane
Reklama
Bajania
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl