Aktualności
Niedziela, 27 lipca 2014 09:19

Najlepsi policjanci w małopolskim garnizonie

Małopolscy policjanci niejednokrotnie dowodzili swojego profesjonalizmu w różnych sytuacjach, w codziennej służbie. Wielu z nich zostało docenionych przez lokalne społeczności, które zgłaszały funkcjonariuszy jako kandydatów w plebiscytach i konkursach.
Niektórzy z policjantów wykazywali się także posiadaną wiedzą i umiejętnościami w różnych konkursach sprawdzających kwalifikacje zawodowe, które przydają się w codziennej służbie - i zajmowali w nich wysokie lokaty

Najlepsze patrole
St.post. Obrzud Damian i st.post.Mruk Tomasz z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie oraz st.sierż.Biały łukasz i st.sierż.Winkowski Krzysztof z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie - to dwa najlepsze patrole z Małopolski, które we wrześniu br. reprezentować będą nasze województwo w XXI Finale Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji „Patrol Roku”.

Zdobywcy tytułu najlepszego patrolu w Małopolsce – policjanci z Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przeszli najlepiej wszystkie konkurencje zawodów, które odbyły się dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Zawody składały się z czterech konkurencji – toru przeszkód, testu wiedzy zawodowej, sprawdzianu wyszkolenia strzeleckiego oraz sprawdzianu stosowania technik obezwładniania osób

Wicemistrzowie Polski w ratownictwie policyjnym

Policjanci Oddziału Prewencji Policji w Krakowie zostali wicemistrzami Polski w Ratownictwie Policyjnym

Sierżant Przemysław Panaś i sierżant Paweł Zaleski zdobyli tytuł wicemistrzowski w II Ogólnopolskich Zawodach Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, które odbyły się w Słupsku. Obaj reprezentowali małopolską Policję, jako najlepsi w garnizonie. Na co dzień służą w Oddziale Prewencji Policji w Krakowie.

Zawody składały się z pięciu konkurencji – oprócz teoretycznego sprawdzianu wiedzy zawodowej, trzeba było wykazać się także konkretnymi umiejętnościami praktycznymi udzielając pomocy poszkodowanej osobie w konkretnych sytuacjach

Udział w zawodach to nie tylko podnoszenie i sprawdzanie kwalifikacji zawodowych, to także ćwiczenie umiejętności ratowniczych, które przydają się w codziennej służbie. Bardzo często to właśnie policjanci jako pierwsi docierają na miejsca różnych zdarzeń, gdzie muszą nie tylko szybko wezwać pomoc medyczną, ale także udzielić pierwszej pomocy. Często od ich umiejętności szybkiego reagowania – rozeznania w jakim stanie jest poszkodowany i udzielenia pomocy przedmedycznej w sposób profesjonalny – zależy ludzkie życie

Najlepsi przewodnicy psów

Dwaj policjanci z Małopolski reprezentować będą nasze województwo w XIV Ogólnopolskich Mistrzostwach Kynologicznych Policji. To sierż. szt. Krystian Stoszko z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie z psem Gabedo oraz st. sierż. Aleksander Mółka z psem Gabono.

Najlepsi policjanci Ruchu Drogowego

W finale Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego” zwycięski tytuł zdobyła drużyna z Małopolski asp. Tomasz Gałuszka z WRD KMP Kraków oraz sierż. sztab. Łukasz Tomoń z WRD KWP w Krakowie.

Asp. Tomasz Gałuszka z WRD KMP Kraków zajął również II miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

Policjant Roku 2014 - zwycięzca plebiscytu

Starszy aspirant Robert Gładysz – zwyciężył w plebiscycie zorganizowanym przez Małopolską Policję i Gazetę Krakowską uzyskując tym samym tytuł Policjanta Roku 2014. Funkcjonariusz zdobył najwięcej głosów.

Policjant Roku 2014 służy w Policji od 24 lat. Od samego początku jest związany z „drogówką”. Lata 1991-98 służył jako kontroler Plutonu Ruchu Drogowego przy ówczesnej Komendzie Wojewódzkiej w Tarnowie. Od 1999 roku jest w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzesku – aktualnie na stanowisku specjalisty.

Jako doświadczony policjant zajmuje się na co dzień organizacją służby, zagadnieniami inżynierii i transportu ruchu drogowego oraz koordynuje zabezpieczanie imprez kulturalnych i sportowych na terenie powiatu brzeskiego. W swojej służbie wielokrotnie był nagradzany za podejmowane działania m.in. uczestniczył w bezpośrednim pościgu, a następnie zatrzymaniu sprawców zabójstwa dokonanego na terenie powiatu tarnowskiego, za co został nagrodzony przez Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Ponadto kilkukrotnie zatrzymywał na gorącym uczynku sprawców przewozu wyrobów alkoholowych i tytoniowych bez znaków akcyzy. Otrzymał podziękowania Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku za poświęcenie w ratowaniu ludzkiego życia podczas podjętej akcji ratowniczej w pożarze. Odznaczony Srebrną Odznaką za Długoletnią Służbę. Aktywnie bierze udział w działaniach profilaktycznych w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego, uczestniczy w spotkaniach, pogadankach z młodzieżą powiatu brzeskiego. Angażuje się w przeprowadzanych egzaminach na kartę rowerową i motorowerową. Z zamiłowania motocyklista - przez trzy lata z rzędu (2000-2002 rok) reprezentując Komendę Powiatową Policji w Brzesku zwyciężał w wojewódzkich eliminacjach konkursu „Policjant Ruchu Drogowego” w konkurencji jazda motocyklem służbowym.

Robert prywatnie interesuje się motoryzacją, sportami motorowymi i piłką nożną. W swojej pracy najbardziej lubi kontakt z ludźmi. Priorytetem dla niego są podejmowane działania na rzecz lokalnej społeczności a wyrazy wdzięczności płynące od społeczeństwa są dla niego największą satysfakcją.

Policjant, który mi pomógł - ogólnopolski konkurs

Dzielnicowy z Chrzanowa, młodszy aspirant Marcin Bartosik znalazł się w gronie laureatów.

Marcin Bartosik służy w Policji od 7 lat. Zaczynał w pionie kryminalnym , później przeszedł do ogniwa patrolowo-interwencyjnego, a następnie do zespołu ochronnego. Od września 2010 roku jest dzielnicowym.

Wykonując codzienne obowiązki w przypisanym do niego „rewirze 7” spotyka się z mieszkańcami Chrzanowa podejmując się rozwiązania różnych problemów z jakimi się borykają – niekiedy bardzo trudnych, wymagających zaangażowania wielu osób czy instytucji.

Jego codzienna praca i działania w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie zostały docenione - za zaangażowanie i wysiłki wkładane w pomoc innym został zgłoszony do 7 już edycji Ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”. I znalazł się w gronie laureatów, wybranych spośród 169 zgłoszeń jakie wpłynęły od osób prywatnych oraz przedstawicieli instytucji (z wyłączeniem Policji) z całej Polski

opr.s/

źródło: Małopolska Komenda Policji

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl