Aktualności
Poniedziałek, 10 października 2016 21:00

Nagrody za ściąganie turystów na Sądecczyznę (zdjęcia)

Członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego Marian Ryba uczestniczył dziś w 17. sądeckich obchodach Światowego Dnia Turystyki. W "Wiktor" Cechini Medical&SPA w Żegiestowie-Zdroju wręczył statuetki z podziękowaniem za działalność na rzecz promocji Sądecczyzny oraz budowanie jej potencjału turystyczno-gospodarczego.
Spotkanie zorganizowane przez Nowosądecką Izbę Turystyczną, kierowaną przez prezesa Aleksandra Giertlera było okazją do podsumowania ruchu turystycznego w regionie. Z każdym rokiem wynik jest lepszy.

- W minionym roku Sądecczyznę odwiedziło ponad 1,3 miliona turystów, którzy zostawili w regionie przeszło miliard złotych - mówi Aleksander Giertler. - To bardzo dobry wynik, co nie oznacza, że nie należy czynić starań, by w kolejnych latach był jeszcze lepszy.

Do sukcesu branży turystycznej przyczyniają się ludzie, którzy pracują nad wzbogaceniem oferty Sądecczyzny i zachęcają gości do wypoczynku w regionie. Marian Ryba nagrodził za to Alicję Fliegier z ORW "Panorama" w Krynicy-Zdroju, Marię Kulig z "Wiktor Cechini" Medical&SPA w Żegiestowie-Zdroju, Małgorzatę Karcz z Centrum Wypoczynku i Rehabilitacji "Damis" w Krynicy-Zdroju, Czesława Kosińskiego z Hotelu "Panorama" w Nowym Sączu, Andrzeja Grygla, Zdzisławę Lis z Biura Turystycznego "Gromada" w Nowym Sączu, Stanisława Marczyka, Andrzeja Stawiarskiego z Firmy Gastronomicznej "Raj" w Gołkowicach Dolnych, Krzysztofa Trelę z Biura Turystycznego "Vector" w Muszynie oraz Helenę Luboń z Domu Wczasowego "Rydz" w Żegiestowie-Zdroju.

Wspólnie z wiceprezydentem Nowego Sącza Jerzym Gwiżdżem Marian Ryba wręczył też statuetki Lauru Sądeckiego 2016. W kategorii hotele, ośrodki wypoczynkowe i uzdrowiskowe Laur otrzymał Hotel Piwniczna SPA&Conference. Wyróżniono natomiast Hotel Prezydent Medical SPA&Wellness w Krynicy-Zdroju, NZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe "Wiktor" Cechini w Żegiestowie-Zdroju, Heron Live Hotel w Siennej oraz Hotel Klimek w Muszynie-Złockiem.

W kategorii biur turystycznych wyróżniono Biuro Turystyczne "Etiuda Travel" Grażyny Jurkowskiej. W kategorii inicjatywa i oferta okołoturystyczna Laur Sądecki 2016 przyznano Centrum Wypoczynku i Rehabilitacji Agnieszki Tomaszewskiej-Ostrowskiej w Krynicy-Zdroju. Wyróżnienia trafiły do Pasieki Barć im. ks. dr. Henryka Ostacha w Kamiannej, Willi "U Marty" w Tyliczu i Pokoi Gościnnych "Basia" w Suchej Strudze. Laur Sądecki w kategorii Osobowość Sądeckiej Turystyki odebrał Stanisław Leśnik, zaś wyróżnienie trafiło do Adama Mazura.

- Turystyka jest filarem gospodarki Sądecczyzny - podkreślił Marian Ryba. - Nasz region nie ma wielkiego przemysłu, za to ma wspaniałą przyrodę i wyjątkowe krajobrazy, które umieją docenić turyści. Żyją też na Sądecczyźnie pracowici i przedsiębiorczy ludzie. To największy kapitał regionu.

Obiecali go wspierać m.in. obecni na święcie turystyki sądeccy posłowie Andrzej Czerwiński, Jan Duda i Józef Leśniak.

szel/ zdj. Paweł Szeliga
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl