Aktualności
Wtorek, 10 grudnia 2013 23:01

Na Podhalu rusza sezon na biegówki pod patronatem Justyny Kowalczyk

NOWY TARG. Za kilka dni na nowotarskim lotnisku uruchomiona zostanie wypożyczalnia nart biegowych. Przedsięwzięciu patronuje Justyna Kowalczyk. - Na miejscu będzie serwis sprzętu, nauka jazdy, obsługa instruktorska. W planach jest nocne bieganie na nartach z latarkami-czołówkami - zapowiada Marcin Jagła.
Wypożyczalnia biegówek pod patronatem Justyny Kowalczyk ruszy w niedzielę 15 grudnia. Jak mówi naczelnik Wydziału Promocji UM - trasa dla biegaczy jest wytyczona i będzie do dyspozycji, gdy tylko pozwolą na to warunki pogodowe. - Teren dla narciarzy przygotowano już jesienią, pracownicy ZG ZiR wykosili chaszcze. Po opadach śniegu puszczamy maszynę - zapewnia i zdradza, że dodatkowa trasa wytyczona będzie na Borze i być może na Długiej Polanie.

Tradycyjny Bieg Podhalański rozegrany zostanie 8 lutego, trzy dni wcześniej odbędzie się Mały Bieg Podhalański. Justyna Kowalczyk wygrała nowotarską imprezę dwukrotnie.

Zainteresowanym nauką jazdy na biegówkach prezentujemy jeden z filmików instruktorskich prowadzonych przez Mistrzynięs/ zdj. Michał Bachulski
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl