Aktualności
Niedziela, 9 marca 2014 13:48

Na Podhalu rozegrany zostanie cykl zawodów w ramach Olimpiad Specjalnych

Od wtorku do piątku w Zakopanem, Suchem i Nowym Targu trwać będzie VI Ogólnopolski Mityng w Narciarstwie Zjazdowym Olimpiad Specjalnych i IV Ogólnopolski Mityng w Łyżwiarstwie Szybkim Olimpiad Specjalnych. Narciarstwo zjazdowe i łyżwiarstwo szybkie, to dyscypliny w których zmierzy się w sumie 130 sportowców z niepełnosprawnością intelektualną z całej Polski.
W narciarstwie zjazdowym konkurować będzie 80 zawodników na stacji narciarskiej „Suche”, natomiast 50 łyżwiarzy zmierzy się na lodowisku w Nowym Targu. Sportowcom od zawsze pomagają i dopingują wolontariusze. Tym razem będzie to sześćdziesięcioosobowa ekipa młodych ludzi z regionu świętokrzyskiego. - Dodatkowo podczas zawodów rozgrywanych na nowotarskim lodowisku będą także wolontariusze z PPWSZ. To będzie pomoc medyczna potrafiąca dobrze jeździć na łyżwach - dodaje jedne z organizatorów imprezy Maciej Mikulski. I dodaje: - Na tego typu zawodach w innych regionach kraju jest wielu kibiców. Nasi zawodnicy tak bardzo się cieszą z obecności innych. Mam nadzieję, że i u nas nie zabraknie osób ich dopingujących.

Organizatorem mityngu jest Stowarzyszenie Olimpiady Specjalne Polska - Oddział Regionalny Świętokrzyskie, Stowarzyszenie Olimpiady Specjalne Polska, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Ceremonia Otwarcia Mityngu odbędzie się we wtorek 11 marca wieczorem przy Stacji Narciarskiej Suche.

s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl