Terma Szaflary
Aktualności
Sobota, 16 lipca 2016 13:56

Na Błoniach powstaje Ołtarz Papieski (zdjęcia)

Na krakowskich Błoniach powstaje Ołtarz Papieski. Postać Jezusa Miłosiernego będzie najważniejszym elementem ołtarza wznoszonym na czas ŚDM. Podobnie jest w Campusie Misericordiae w Brzegach koło Wieliczki. Prace przy budowie już ruszyły. Oba ołtarze mają być gotowe na kilka dni przed Światowymi Dniami Młodzieży.
Obecnie budowa ołtarza weszła w fazę budowy dekoracji, a na Błoniach zaczęły się też prace przy odgradzaniu sektorów i dróg.

Ołtarz na Błoniach będzie miał wymiary 63 na 30 metrów i trzy poziomy. Fotel papieski znajdzie się na wysokości ok. 5 m, krzyż będzie miał 30 m wysokości.

Ołtarz w Campusie Misericordiae w Brzegach będzie większy: czteropoziomowy o wymiarach 93 na 50 metrów. Fotel papieski będzie stał na wysokości 8,5 metra. Krzyż będzie miał 28 metrów.

Projektantem ołtarzy jest prof. Stanisław Niemczyk zwany "polskim Gaudim" ze względu na nietypowe realizacje obiektów sakralnych. Jest autorem m.in. kościołów pw. Ducha Świętego w Tychach i pw. Jezusa Chrystusa Odkupiciela w Czechowicach – Dziedzicach oraz pw. Miłosierdzia Bożego na os. Oficerskim w Krakowie.

Warto dodać, ze oba ołtarze będą spójne kolorystycznie, będzie tam biel, błękit, jasny róż oraz barwy znane z logo ŚDM.

Na krakowskich Błoniach zaplanowano trzy wydarzenia centralne ŚDM: rozpoczęcie spotkania (26 lipca), powitanie Ojca Świętego (28 lipca) oraz Drogę Krzyżową (29 lipca).

Na Campus Misericordiae w Brzegach pod Wieliczką odbędzie się modlitewne czuwanie młodzieży z papieżem (30 lipca) oraz msza św. kończąca ŚDM (31 lipca).

Tomasz Cichocki
Extra Trapez
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Cracov Fashion Week
Najczęściej czytane
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl