Aktualności
Piątek, 28 czerwca 2019 11:45

NUTY Z HUTY – letnie, plenerowe koncerty przed NCK

Zgodnie z wieloletnia tradycją, w tym roku również, przez dwa letnie miesiące, na naszej plenerowej scenie, ustawionej przed budynkiem Nowohuckiego Centrum Kultury, występować będą zespoły muzyczne.
Tym razem, w związku z rocznicą 70-lecia Nowej Huty, zaprosiliśmy do współpracy artystów związanych z naszą dzielnicą. W siedem niedziel lipca i sierpnia ze sceny popłyną melodie z różnych muzycznych krain.

Na wszystkie występy wstęp wolny.

LIPIEC
BZYK I SZTAJEMKA
7 lipca (niedziela), g. 18.00, scena plenerowa NCK
Wiecznie żywy „folk miejski z buntowniczym przytupem”, a do tego niepokorne teksty, często w satyryczny sposób opisujące rzeczywistość. Podczas koncertu usłyszymy utwory ze wszystkich projektów muzycznych Marcina Bzyka, które wykona wraz z przedstawicielami krakowskiej sceny jazzowej i rockowej.
Marcin Bzyk - wokalista, współzałożyciel i autor tekstów powstałej w 1999 roku w Nowej Hucie crossover‘owej formacji WU-HAE. Współpracował i nagrywał m.in. z Piotrem Wyleżołem, Steve Loganem i Adamem Czerwińskim. Na wydanym w 2009 roku albumie Opera Nowohucka, którego był producentem i głównym twórcą, współpracował m.in. z Grzegorzem Markowskim, Maciejem Maleńczukiem, Olafem Deriglasoff’em, Pawłem „Baby” Mąciwodą i Piotrem Wróblem.


RYSZARD STYŁA i Guitar Bluesband
14 lipca (niedziela), g. 18.00, scena plenerowa NCK
Gitarowy blues na scenie plenerowej NCK!
Ryszard Styła - polski gitarzysta jazzowy, muzyk sesyjny, na gitarze zaczął grać w wieku szesnastu lat, zadebiutował w 1972 r. Zasłynął dzięki niebanalnym i wszechstronnym kreacjom artystycznym. Był członkiem legendarnych grup wywodzących się z kręgu studenckiego – Wolna Grupa Bukowina i Wały Jagiellońskie. Grał także w zespole jazzu tradycyjnego Old Metropolitan Band i w jazz-rockowej formacji Dżamble. Współpracował takimi gwiazdami polskiej sceny jak Elżbieta Adamiak, Maryla Rodowicz, Krystyna Prońko, Andrzej Zaucha, Zbigniew Wodecki, ponadto z poetami – Adamem Ziemianinem i Wojciechem Bellonem. Na koncie ma kilka płyt autorskich. W 1999 r. razem z córką Karoliną Styłą nagrał album pt. My Favorite Songs. Nagrana wspólnie z Jarosławem Śmietaną płyta Kind Of Life z 1998 roku została uznana za jedno z największych dokonań w zakresie muzyki jazzowej. Artysta wypracował na wskroś indywidualny styl własnej muzycznej wypowiedzi. Jednym z jego programów jest solowy recital gitarowy pt. Świat Gitarą Malowany, który zdradza fascynacje muzyką wszystkich kontynentów.
Wystąpią:
Ryszard Styła – gitary
Patryk Smoleń – wokal
Bogusław Mietnikowski – bas
Waldemar Gołębski – klawisze
Michał Peiker - perkusja


PREIZOL BAND
28 lipca (niedziela), g. 18.00, scena plenerowa NCK
Koncert z rockowo-bluesowym zacięciem. PREIZOL BAND zaprezentuje autorskie kompozycje z wyczuwalnymi echami BB Kinga i Erica Claptona.
PREIZOL BAND - bluesowo-rockowy zespół, na krakowskiej scenie muzycznej obecny nieprzerwanie od 2007 r. Autorskie, oryginalne teksty i własna muzyka to niewątpliwie największe atuty zespołu.
Wystąpią:
Grażyna Duda – wokal
Dawid Płoskonka – gitara
Robert Konrak – gitara Mariusz Piękoś - harmonijka ustna
Adam Szydło – bas
Paweł Michalewski - perkusja


SIERPIEŃ
ADAM GRZANKA i Goście
4 sierpnia (niedziela), g. 18.00, scena plenerowa NCK
Pełny niespodzianek koncert na dobry początek sierpnia! Adam Grzanka wraz z gośćmi sprawią, że wieczór przed Nowohuckim Centrum Kultury na pewno nie będzie należał do nudnych.
Wystąpią:
Bohater – nowohucki wokalista, autor tekstów, kompozytor, producent. Grywa na wiertarce. To zdecydowanie niedefiniowalny twórca swobodnie poruszający się w wielu gatunkach muzycznych, nieustannie tworzący nowe, odważne projekty. Wraz z jazzowym gitarzystą Ryszardem Styłą (Laboratorium, A. Zaucha, Wolna Grupa Bukowina) współtworzy duet JaZzEwoLucJe. Muzycy mają na koncie album wydany w 2013 roku, bardzo pozytywnie przyjęty przez fanów i środowisko muzyczne. Oprócz autorskiej twórczości, Bohater komponuje muzykę na potrzeby filmu, teatru, słuchowisk oraz projektów multimedialnych. W zależności od potrzeb tworzy wpadające w ucho melodie, elektroniczne faktury bądź rozbudowane orkiestrowe aranżacje.
LAJOSZ – nowohucki raper, na scenie w duecie z Bohaterem i orkiestrą
Nowa Huta Mish-Mash Band – orkiestra mobilna, która wykona hymn NH
Zespół FLUE – czyli FOUR PEOPLE ONE LOVE FOR MUSIC, który łącząc instrumenty klawiszowe, bas, perkusję, pady perkusyjne, gramofony oraz sampler proponuje dźwięki umiejscowione pomiędzy oldschoolem, a nowoczesnością.


LIDIA JAZGAR Z ZESPOŁEM
11 sierpnia (niedziela), g. 18.00, scena plenerowa NCK
Scenę plenerową przejmuje krakowska grupa muzyczna o ponad 30-letniej tradycji, założona przez Lidię Jazgar i Ryszarda Bączka. Muzyka GALICJI to autorskie propozycje, wsparte także tekstami zaprzyjaźnionych poetów.
Wystąpią:
Lidia Jazgar - śpiew
Ryszard Brączek - gitara
Michał Gąsiorowski - gitara
Rafał Mazur - gitara basowa
Gertruda Szymańska - perkusja, instrumenty perkusyjne


AGATA ŚLAZYK
18 sierpnia (niedziela), g. 18.00, scena plenerowa NCK
W programie koncertu „Gdzieś na ulicy nienazwanej… Pieśni Piwnicy pod Baranami” pojawią się nie tylko prawdziwe „piwniczne hymny”, ale także kompozycje zainspirowane poezją Bolesława Leśmiana, Haliny Poświatowskiej, Wiesława Dymnego i Agnieszki Osieckiej, utwory Zygmunta Koniecznego – m.in. „Taka głupia to ja już nie jestem”, „Jaki śmieszny jesteś pod oknem”, „Ta nasza młodość”, czy utwory Jana Kantego Pawluśkiewicza.
Agata Ślazyk - artystka, która łączy w sobie wielki temperament z ogromną wrażliwością oraz wybitnym warsztatem wokalnym. Proponuje w swoich koncertach niezwykłe spektrum nastrojów, od delikatnych ballad, które śpiewa akompaniując sobie na gitarze, po dynamiczne, wręcz rockowe kompozycje. Koncertowała w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Austrii. Piosenki z autorskiej płyty: "Znów za długo spałam", "To daje mi pewność", „Z sercem na dłoni”, dzięki głosom słuchaczy znalazły się na szczycie Alternatywnej Listy Przebojów Radia Kraków (więcej informacji: www.agataslazyk.pl)
Wystąpią:
Agata Ślazyk - gitara, wokal
Tomasz Kmiecik – fortepian
Michał Chytrzyński – skrzypce
Krzysztof Wyrwa - gitara basowa
Michał Peiker - perkusja


LESZEK WÓJTOWICZ
25 sierpnia (niedziela), g. 18.00, scena plenerowa NCK
Liryczny koncert na scenie plenerowej – Leszek Wójtowicz z recitalem autorskim „Moja Litania”.
Leszek Wójtowicz - związany od lat z Piwnicą pod Baranami poeta, pieśniarz, gitarzysta i autor muzyki. Swój pierwszy recital autorski pt. "Niepewna pora" przedstawił krakowskiej publiczności w listopadzie 1980 r. Swoje recitale prezentował zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami, czyli w Paryżu, Wiedniu, Kuwejcie, Dubaju, Abu Dhabi, Magnitogorsku, Nowym Jorku, Pittsburgu, Waszyngtonie i Baltimore. Uhonorowany licznymi odznaczeniami, m. in.: Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis, Medalem Niezłomnym w Słowie, Złotą Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego, Medalem „Dziękujemy za Wolność”.


źródło: Tomasz Cichocki materialy prasowe NCK w Krakowie

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl