Aktualności
Poniedziałek, 12 marca 2018 12:25

Motorniczy pomógł odnaleźć zaginione dzieci

W siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego SA w Krakowie odbyło się spotkanie, w trakcie którego Komendant Miejski Policji w Krakowie insp. Rafał Leśniak wręczył okolicznościowy adres z podziękowaniami jednemu z motorniczych. Grzegorz Bzdyl, który kilka dni temu pomógł odnaleźć dwóch chłopców - otrzymał również nagrodę z rąk Grzegorza Dyrkacza, Członka Zarządu ds. Zarządzania Przewozami krakowskiego MPK.
Do zdarzenia doszło 1 marca br. Dwóch braci w wieku 7 i 9 lat nie wróciło ze szkoły do domu. Zaniepokojeni rodzice zawiadomili policję. Komunikaty o zaginięciu zostały przekazane przez krakowską policję m. in. do dyspozytora MPK, skąd błyskawicznie trafiły do kierowców i motorniczych. Kilka minut po godzinie 19, Grzegorz Bzdyl, który prowadził tramwaj linii nr 3, zauważył dzieci na przystanku Kabel. Powiadomił policję, a ta szybko przekazała obu chłopców rodzicom.

- Dziękuję Panu za zaangażowanie i profesjonalizm. Dzięki Pana szybkiej reakcji chłopcy zostali szybko odnalezieni i przekazani zaniepokojonym rodzicom. To postawa zasługująca na najwyższe uznanie i pochwałę, świadczy o profesjonalizmie, znajomości procedur i wyjątkowej empatii - powiedział insp. Rafał Leśniak.

To nie pierwszy przypadek, kiedy pracownicy krakowskiego przewoźnika pomagają policji. Tylko w minionym roku nagrody i podziękowania otrzymało piętnastu pracowników MPK- kierowców, motorniczych oraz dyżurnych ruchu.

opr. s/

źródło: Małopolska Komenda Policji

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl