Aktualności
Niedziela, 15 kwietnia 2018 19:30

Moje - piękna orawska tradycja

JABŁONKA. Po raz kolejny organizowany jest konkurs na "Najpiękniejszy orawski moj". Moje stawiane są jako forma publicznego okazania jednej, lub wielu pannom serdecznych uczuć, czy po prostu sympatii. Moje nie tylko trzeba postawić, ale również ich pilnować, bowiem poszczególne grupy mężczyzn za punkt honoru stawiają sobie przewrócenia konstrukcji rywali.
Konkurs przeznaczony jest dla mieszkańców z terenu Gminy Jabłonka, a warunkiem przystąpienia do do niego jest dostarczenie do biura Centrum Kultury Górnej Orawy zgłoszenia zamiaru stawiania moja zgodnie z dawną orawską tradycją.

Zgłoszenie należy składać do 27 kwietnia. Oceniane będą tylko „moje” zgłoszone do konkursu. Ocena "moi" przez komisję nastąpi 1 maja.

Przy ocenie jury będzie kierować się następującymi kryteriami: tradycyjny wygląd i sposób mocowania (4 pkt.), treść, estetyka dedykacji oraz gwarowa forma zapisu (4 pkt.) oraz wysokość „moja"(2 pkt.)

Wręczenie nagród nastąpi 3 maja podczas Przeglądu Orkiestr Dętych w Jabłonce na Sali widowiskowej w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce.

s/ zdj. Łukasz Sowiński
WSB
Reklama
komentarze
Partnerzy malopolskaonline.pl