Aktualności
Środa, 19 grudnia 2018 08:06

Mocny atak w małopolskie sutenerstwo

Centralne Biuro Śledcze Policji rozbiło grupę zajmująca się czerpaniem korzyści z cudzego nierządu. Czterem osobom przedstawiono zarzuty. Zlikwidowano cztery agencje towarzyskie w Krakowie.

W trakcie śledztwa policjanci CBŚP z Zarządu w Rzeszowie wspólnie z prokuratorami Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie ustalili, że zorganizowana grupa przestępcza mogła działać na terenie Krakowa i Zakopanego w ciągu ostatnich siedmiu lat. Śledczy szacują, że w wyniku przestępczego procederu mogli zarobić ponad 10 milionów złotych.

- Z ustaleń policjantów wynika, że podejrzani mogli nakłaniać do pracy i "zatrudniać" w nadzorowanych przez siebie lokalach kobiety, które w zamian za ułatwianie im nierządu, udostępnianie pomieszczeń oraz zapewnianie ochrony oddawały część dochodu uzyskiwanego z prostytucji – wyjaśniają śledczy.

W miniony weekend policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali na terenie Krakowa cztery agencje towarzyskie. W trakcie akcji zatrzymano łącznie 16 osób, w tym cztery osoby podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej czerpiącej korzyści z cudzego nierządu. Po wstępnych wyjaśnieniach 12 osób zostało przesłuchanych w charakterze świadka.

- Czworgu zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej strukturze przestępczej oraz czerpanie korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez kilkadziesiąt kobiet świadczących usługi seksualne w kilkunastu wynajmowanych do tego celu mieszkaniach – podają przedstawiciele CBŚP. - Na podstawie zebranego materiału dowodowego przez śledczych, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące czworo podejrzanych.

Opr. eł/fot. CBŚP
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl