Golemo
Aktualności
Czwartek, 23 maja 2013 22:40

Młodzi widzowie w Teatrze Witkacego (zdjęcia)

Teatr Witkacego postanowił zachęcić podhalańską młodzież do udziału w spektaklu poprzez oficjalne zaproszenie. - Już po wstępnych rozmowach z dyrektorami, tudzież polonistami podhalańskich szkół średnich, pomysł spotkał się z otwartością i bardzo żywiołową reakcją. Liczba chętnych uczniów do wzięcia udziału w naszym projekcie przerosła nasze najśmielsze oczekiwana - mówi Bogusława Kułach.
Pierwotnie wybrano spektakl "Człapówki". Ponieważ z trzech szkół pojawiło się około 260 chętnych osób, trzeba było zorganizować dwa spektakle z podziałem na dwa dni. Wybór padł na "Człapówki" oraz na "CCy-Witkac-Y".

Przed dwa wieczory, wczoraj i dziś, aktorzy najpierw zagrali dla młodzieży podhalańskiej, a po spektaklu spotkali się z młodymi widzami.

Teatr Witkacego istnieje na Podhalu od 28 lat. - W repertuarze mamy m. in. "Na Przełęczy"', czy też "Człapówki", są to propozycje, które młodzież podhalańskich szkół średnich powinna zobaczyć, oczywiście zaznaczamy ta, która chce! Są to spektakle wybitnie oddające klimat dawnego Zakopanego, a więc idealnie spełniają też formę edukacji młodzieży na temat swojej małej ojczyzny. Czy uda się wyrobić nawyk w podhalańskich szkołach, żeby co roku np. wszyscy chętni uczniowie klas drugich zakopiańskich szkół średnich byli zorganizowani przez swoich pedagogów i zabrani na spektakl do Teatru Witkacego? Potem ewentualnie na warsztaty i inne spotkania kulturalne. Jeszcze przed maturą, jeszcze przed wyjazdem na studia, niech młodzi ludzie mają możliwość, zobaczenia tych spektakli i naszego teatru, który mieści się tutaj w Zakopanem. Niech mają świadomość, iż Zakopane posiada teatr, gdzie każdy widz traktowany jest w sposób wyjątkowy - przekonuje Bogusława Kułach.

s/ zdj. Piotr Korczak
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl