Aktualności
Poniedziałek, 17 lipca 2017 12:00

Młodzi muzycy mają głos na 51. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju!

„Kiepura i co dalej?”, niezwykły koncert, będący pewnego rodzaju przeglądem najwybitniejszych głosów młodego pokolenia, odbędzie się już 15 sierpnia, o godz. 20, w Pijalni Głównej w Krynicy.
Sześciu najlepszych młodych śpiewaków oraz znakomite polskie zespoły: Chór Polskiego Radia i Sinfonietta Cracovia, pod batutą Moniki Wolińskiej. A to wszystko do słów Małgorzaty Janickiej-Słysz, wykładowczyni Akademii Muzycznej w Krakowie, prelegentki licznych prestiżowych wydarzeń muzycznych. Tak zapowiada się koncert, podczas którego młode talenty sceny operowej zaprezentują swoje umiejętności w bardzo trudnym i zróżnicowanym repertuarze.

Słynna Aria królowej nocy W. A Mozarta, Una voce poco fa G. Rossiniego i Odgłosy wiosny J. Straussa, to tylko kilka pozycji, które będzie można usłyszeć podczas wieczoru, nad którym pieczę sprawuje prof. Ryszard Karczykowski, wybitny tenor o światowej sławie, pedagog śpiewu, który prowadzi kursy mistrzowskie w kraju i za granicą. Spod swoich skrzydeł wypuścił już wielu wybitnych wokalistów i od lat stanowi autorytet w dziedzinie śpiewu solowego w Polsce i na świecie. To właśnie pod jego okiem, młodzi wokaliści przygotowują się do występu w Krynicy. A będzie to występ szczególny, i to nie tylko ze względu na wysoki poziom wykonawczy, ale przede wszystkim z powodu wyjątkowej atmosfery pełnej młodzieńczej energii, pasji i świeżości spojrzenia na muzykę.Wykonawcy: Joanna Moskowicz (sopran), Natalia Brodzińska (sopran koloraturowy), Wanda Franek (alt), Albert Memeti (tenor), Paweł Brożek (tenor), Hubert Zapiór (baryton), Orkiestra Simfonietta Cracovia, Monika Wolińska (dyrygent).
Oprócz młodych śpiewaków na Festiwalu im. Jana Kiepury możliwość zaprezentowania się mają także najlepsze zespoły instrumentalne zrzeszające w sobie wybitnych absolwentów uczelni muzycznych w Polsce. I tak 15 sierpnia, o godz. 16, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej będzie towarzyszyć w wykonaniu Requiem katyńskiego Pawła Muzyki takim solistom, jak Katarzyna Oleś-Blacha czy Tomasz Kuk. A podczas Gali finałowej festiwalu, wspólnie m.in. z Małgorzatą Walewską zaprezentuje się warszawska Sinfonia Iuventus.Szczegóły programu Festiwalu: www.51.festiwalkiepury.pl oraz w dziale Co gdzie Kiedy MalopolskaOnline.pl


Natalia Magdziarz, zdjęcia z materiałów prasowych zespołu
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl