Kopalnia
Aktualności
Środa, 31 stycznia 2018 21:10

Minister Ziobro zapowiada "wielki program dla OSP"

RABKA-ZDRÓJ. - Program ukierunkowany jest na podniesienie bezpieczeństwa Polaków. A strażacy są zwykle pierwsi na miejscu wypadku. Mają znakomite wyszkolenie, ale czasami słaby sprzęt i to właśnie chcemy zmienić - powiedział Minister Sprawiedliwości, dziękując posłowi z Podhala Edwardowi Siarce, który przekonał go do wyłożenia 100 mln zł na ten program.
W amfiteatrze w Rabce-Zdroju odbyła się dziś uroczystość przekazania wyposażenia i urządzeń ratownictwa strażakom-ochotnikom z województwa małopolskiego. To właśnie strażacy z Małopolski, jako pierwsi, w ramach pilotażowego programu Funduszu Sprawiedliwości, otrzymali sprzęt ratowniczy. Symbolicznego przekazania sprzętu dokonał w amfiteatrze minister Zbigniew Ziobro w obecności podsekretarza stanu Michała Wosia, posła Edwarda Siarki oraz samorządowców i strażaków z różnych zakątków Małopolski, którzy dostali sprzęt z FS.

Zbigniew Ziobro powiedział, że po sukcesie małopolskiej edycji programu zdecydował o uruchomieniu programu dla OSP w całej Polsce. Ministerstwo przekazało na ten cel 100 mln zł. - To największy program dla OSP w historii - powiedział i dodał, że decyzję o jego realizacji podjął pod wpływem i za namowami Edwarda Siarki, posła i prezesa Zarządu Wojewódzkiego OSP RP. - Ta decyzja to wyraz szacunku dla OSP z mojej strony i ze strony rządu dobrej zmiany - mówił Ziobro.

Edward Siarka dodał, że Polska jest fenomenem na skalę Europy, a może i świata posiadając tak masowy, ochotniczy ruch strażacki, a wiceminister Michał Woś dodał, że pieniądze, z których realizowany jest program, pochodzą od przestępców. To świadczenia pieniężne, które nakładają sądu np. na sprawców przestępstw drogowych.

r/zdj. Piotr Kuczaj

źródło: podhale24

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Toyota Yaris
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl