Allmedica
Aktualności
Wtorek, 2 kwietnia 2013 23:13

Mija osiem lat od śmierci Jana Pawła II - Watry Pamięci, oświetlony Giewont i modlitwy (zdjęcia)

PODHALE. W ósmą rocznicę śmierci Jana Pawła II na nowotarskim Zadziale zapłonęła Watra Pamięci. Dodajmy, że potężna. Krzyż na Giewoncie rozświetlony został lampami i latarkami umieszczonymi tam przez grupę zakopiańczyków. Wieczorne spotkania o 21.37 zorganizowano w wielu miejscach na Podhalu.
Watrę Pamięci, która zapłonęła przy górnej stacji wyciągu na Zadziale w Nowym Targu zorganizowało Powiatowe Centrum Kultury wraz ze Związkiem Podhalan. Odmówiono wspólnie modlitwę, odśpiewano kilka pieśni.

We wtorkowy wieczór modlono się o kanonizację Jana Pawła II. "Nie chcę określać daty, żeby się potem nie wycofywać, ale mam nadzieję, że to będzie wkrótce" - tak o kanonizacji zmarłego papieża mówi PAP kardynał Stanisław Dziwisz. Metropolita krakowski ma nadzieję, że papież Franciszek jeszcze w tym roku ogłosi polskiego papieża świętym.

W Centrum Błogosławionego Jana Pawła II w Krakowie trwa nieustająca modlitwa o jego kanonizację. Wieczorem, o 21.37 z wieży Kościoła Mariackiego hejnalista zagrał "Barkę", ulubioną pieśń Jana Pawła II.

W ludźmierskiej Bazylice Mniejszej obchody upamiętniające śmierć Jana Pawła II zaplanowano na pierwszą sobotę kwietnia. Po mszy św. (o godz. 18.oo) połączonej z adoracją Najświętszego Sakramentu z Litanią Loretańską, aktem oddania się Niepokalanemu Sercu Maryi oraz modlitwie różańcowej - uroczystości przeniesione zostaną do Ogrodu Różańcowego pod pomnik bł. Jana Pawła II.

s/ zdj. Michał Adamowski
Extra Trapez
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Parada Smoków
Najczęściej czytane
Reklama
Bike
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl