Aktualności
Poniedziałek, 18 lipca 2016 14:30

Mieszkańcy Olkusza mogą wypowiedzieć się na temat budowy galerii

Budowa nowego centrum handlowego w Olkuszu wymusi zmiany w organizacji ruchu w rejonie ulicy Sławkowskiej. Miasto przygotowało więc konsultacje społeczne. Swoje zdanie będzie mógł wypowiedzieć każdy z mieszkańców.
Jak podał olkuski magistrat, zaproponowane przez inwestora rozwiązanie zakłada budowę ronda w ciągu drogi krajowej. Ma ono płynnie regulować ruch na trasie Kraków – Katowice oraz umożliwiać zjazd do galerii. Mieszkańcy mieli okazję ocenić propozycje inwestora na spotkaniu, które odbyło się w Urzędzie Miasta i Gminy Olkusz na początku kwietnia.

- Wybudowanie tego typu obiektu będzie wymagało zmian, które chciałbym omówić z mieszkańcami. Dokładamy wszelkich starań, aby reorganizacja ruchu w tej części miasta odzwierciedlała realne potrzeby mieszkańców i była do nich w pełni dostosowana. Bardzo ważne są również kwestie bezpieczeństwa oraz braku uciążliwości dla osób mieszkających w najbliższym otoczeniu obiektu. Chętnie zapoznam się z opiniami mieszkańców na temat planów organizacji ruchu, dlatego też serdecznie zachęcam do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących tego tematu – powiedział Roman Piaśnik, burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

Kolejne konsultacje z zainteresowanymi mieszkańcami odbędą się w środę 20 lipca o godzinie 16:00, kiedy zaprezentowane zostaną wyniki badań natężenia ruchu w rejonie budowy galerii, z prognozami ich zmiany po jej powstaniu.

eł/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Koronawirus
Najczęściej czytane
Reklama
TDP
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl