Aktualności
Czwartek, 7 grudnia 2017 22:00

Mieszkańcy Mszany Dolnej zyskają bezkolizyjne rondo (zdjęcia)

To dobra wiadomość dla mieszkańców oraz kierowców poruszających się drogą wojewódzką 968 łączącą Łącko i Mszanę Dolną z zakopianką. Za półtora roku w miejscu istniejącego skrzyżowania z ul. Orkana w Mszanie Dolnej powstanie rondo, które nie tylko usprawni ruch w tej części miasta, ale przede wszystkim poprawi bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pieszych.
Koszt tej inwestycji to ponad 3,7 mln zł. Środki w całości pochodzą z budżetu województwa.

Umowę gwarantującą sfinansowanie tego ważnego projektu podpisali: marszałek Jacek Krupa, przewodnicząca sejmiku Urszula Nowogórska, burmistrz Mszany Dolnej Józef Kowalczyk oraz przedstawiciel wykonawcy – Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego LIMDROG Sp. z o.o. – Maciej Szkarłat.

- Zdajemy sobie sprawę, że inwestycje drogowe są kluczowe dla rozwoju regionu. Mówiąc wprost – tam, gdzie są dobre drogi, zaraz pojawiają się inwestorzy, a w dalszej perspektywie mieszkańcy zyskują miejsca pracy. Dlatego tak duży nacisk kładziemy na poprawę stanu infrastruktury drogowej. Realizujemy największy w historii plan budowy dróg i nie jest to pusty slogan. W całej Małopolsce budujemy obwodnice miast, remontujemy drogi wojewódzkie. Również tutaj w okolicy. Zaledwie półtora miesiąca temu podpisaliśmy umowę na budowę ronda w leżącej zaledwie 35 km stąd - Zabrzeży, czyli „na początku” DW968, od strony Łącka - mówi marszałek Jacek Krupa.

Drogą wojewódzką 968 każdego dnia przemieszcza się kilka tysięcy samochodów. Nawierzchnia drogi, a przede wszystkim mała przepustowość skrzyżowania przy ul. Orkana wymaga niezwłocznej przebudowy. Dlatego remont w tym miejscu zacznie się, jak tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne. Mieszkańcy, którzy dotychczas tkwili w korkach przed skrzyżowaniem, już teraz mogą szykować się na przejazd po nowym rondzie. Inwestycja ma być bowiem gotowa pod koniec maja 2019 roku. Przy okazji tej zmiany nie zapomniano też o bezpieczeństwie pieszych. Oni będą mieli do dyspozycji m.in. przebudowane chodniki i nowe oświetlenie uliczne, co poprawi ich widoczność i bezpieczeństwo. Zaplanowano też budowę zatok autobusowych wraz z wiatami chroniącymi przed wiatrem czy deszczem.

- Tą trasą podróżują nie tylko mieszkańcy, ale również turyści odwiedzający nasze piękne limanowskie rejony. Dlatego dokładamy wszelkich starań, by po małopolskich drogach z każdym rokiem jeździło się wygodniej, bardziej komfortowo, a co najważniejsze – bezpieczniej – mówi Urszula Nowogórska – przewodnicząca sejmiku województwa małopolskiego.

Inwestycja opiewająca na kwotę ponad 3,7 mln zł zostanie pokryta w całości ze środków pochodzących z budżetu województwa.

To jednak nie koniec inwestycji na tym terenie. Mieszkańców z pewnością ucieszy przebudowa całego odcinka tej popularnej trasy. - W niedalekiej perspektywie planujemy przebudowę trzech odcinków na DW 968. W sumie to ok. 38 km, dzięki którym trasa łącząca Kamienicę z Lubniem będzie wygodniejsza i bezpieczniejsza dla kierowców - dodaje Jacek Krupa – marszałek województwa małopolskiego.

Otwarcie ofert na realizację inwestycji, o której wspomina Jacek Krupa zaplanowano jeszcze w tym roku. Remont obejmie następujące odcinki: Lubień – Mszana Dolna (ok. 8 km), Mszana Dolna – Szczawa (ok. 16 km) oraz Szczawa – Kamienica (ok. 14 km). Ten 38-kilometrowy odcinek drogi będzie powstawać etapami. Jednak przewiduje się, że kierowcy pojadą nim już pod koniec 2019 roku.

W wydarzeniu wzięła udział m.in. Barbara Dziwisz - radna województwa małopolskiego.

opr.s/ zdj. w galerii - Piotr Korczak

źródło: UMWM

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl