Aktualności
Poniedziałek, 1 sierpnia 2016 12:14

Mieszkańcy Kęt z ponad setką zarzutów

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zakończyli postępowanie wobec 3 młodych mieszkańców Kęt, podejrzanych o posiadanie i udzielanie narkotyków innym osobom. Mężczyźni wpadli w ręce patrolu mieszanego Policji i Straży Miejskiej podczas rutynowej kontroli drogowej.
- W nocy na początku lipca, w Kętach patrol mieszany Policji i Straży Miejskiej na ulicy Sobieskiego zatrzymał do kontroli drogowej samochód marki BMW, którym podróżowało trzech mieszkańców Kęt w wieku 17, 20 i 21 lat. Podczas czynności funkcjonariusze w samochodzie znaleźli papierowe zawiniątko oraz metalowe pudełko, w których znajdował się susz roślinny. W związku z tym posiadaczy nielegalnych środków zatrzymano. Przeprowadzone badanie zabezpieczonego suszu potwierdziło, że jest to marihuana - informują policjanci.

Następnie sprawę przejęli policjanci pionu kryminalnego, którzy dokładnie przyjrzeli się amatorom nielegalnych środków ustalając, że w ostatnim okresie czasu udzielali narkotyków również innym osobom. W związku z tym na podstawie zebranych dowodów, podejrzanym postawiono łącznie ponad sto zarzutów udzielania środków odurzających.

Za posiadanie i udzielanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

s/

źródło: Małopolska Komenda Policji

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl