Aktualności
Wtorek, 27 listopada 2018 15:49

Mieli znęcać się nad dzieckiem. Zapadł wyrok

Krakowski sąd uniewinnił ojca dziecka, matkę z kolei skazał na karę więzienia za znęcanie się nad małoletnim synem. Prokuratura rozważa złożenie apelacji od tego wyroku.

Bo mrożących krew w żyłach zdarzeń miało dochodzić jesienią 2017 roku. Prokuratura Milenie W. oraz Robertowi H. zarzucała, że znęcali się fizycznie nad swoim małoletnim synem, poprzez bicie, szarpanie, uciskanie, wykręcanie kończyn, potrząsanie. W efekcie dziecko doznało obrażeń na kończynach dolnych, śródczaszkowych, a także złamań obojczyków, żeber i lewej piszczeli.

- W Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Krowodrzy w Krakowie zapadł wyrok skazujący matkę dziecka Milenę W. na karę czterech lat pozbawienia wolności, jednocześnie Sąd uniewinnił ojca dziecka Roberta H. od zarzucanego mu aktem oskarżenia czynu – czytamy w komunikacie Prokuratury Okręgowej w Krakowie. - Prokurator wyrok ocenił jako niesłuszny i wystąpiono z wnioskiem o sporządzenie jego pisemnego uzasadnienia, po którego analizie zostanie wywiedziona apelacja od całości wyroku.

Wyrok nie jest prawomocny.


Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl