WSB
Aktualności
Piątek, 9 lutego 2018 14:25

Mieczysław Święcicki nie żyje. Współzałożyciel Piwnicy Pod Baranami miał 81 lat

W Krakowie zmarł Mieczysław Święcicki, pieśniarz i aktor, artysta Kabaretu "Piwnica Pod Baranami", nazywany Księciem Nastroju. Artysta w marcu skończyłby 82 lata.
Informacje o śmierci artysty przekazał Bogdan Micek, który wspomina: "jeszcze w sobotę 3 lutego z nami koncertował, był aktywny. Co prawda gorzej się poczuł i wyszedł wcześniej, bo z reguły artyści zostają do końca, by śpiewać ‘Dezyderatę’ na zakończenie.. To wielka postać kultury polskiej, roztaczał niezwykłą charyzmę."

Mieczysław Święcicki był znanym wykonawcą starych romansów cygańskich i rosyjskich, głównie z repertuaru Aleksandra Wertyńskiego. Artysta zmarł nagle, w środę 7 lutego upadł na ulicy w Krakowie.

Mieczysław Święcicki urodził się 26 marca 1936 r. w Sokalu (obwód lwowski). Ukończył wydział wokalny Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Krakowie. Jak podaje Kabaret Piwnica Pod Baranami artysta debiutował w "Piwnicy” w 1956 r. w programie "Jezioro trzech wieszczek". Później grał w Starym Teatrze, Teatrze Rapsodycznym i Teatrze 38. Po 45-leciu Piwnicy pod Baranami, wrócił do kabaretu i występował w nim do końca.

Tomasz Cichocki i materiały prasowe Piwnicy pod Baranami
WSB
Reklama
komentarze
Partnerzy malopolskaonline.pl