Allmedica
Aktualności
Wtorek, 4 kwietnia 2017 19:35

Miał zawieźć dzieci na wycieczkę. Był pod wpływem alkoholu

Policjanci z komisariatu policji w Kętach zatrzymali nietrzeźwego kierowcę autokaru. Mężczyzna miał w organizmie 1,2 promila alkoholu. W takim stanie miał zamiar zawieźć przedszkolaki na wycieczkę do Bielska – Białej.

Być może zapobiegli prawdziwej makabrze drogowej policjanci z Ket, który mieli wykonać zgłoszoną kilka dni wcześniej kontrolę stanu trzeźwości dwóch kierowców autokarów. Na wycieczkę do Bielska -Białej miało jechać kilkadziesiąt przedszkolaków z jednej z kęckich placówek przedszkolnych.

- Funkcjonariusze o umówionej godzinie podjechali na parking przy ulicy Wyspiańskiego w Kętach, gdzie miała być wykonana kontrola. W trakcie czynności policjanci od jednego z kierowców wyczuli woń alkoholu, a przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że 46–letni mieszkaniec powiatu bielskiego, przyjechał autokarem mając w organizmie – 1,21 promila alkoholu – podała Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Mężczyzna został od razu zatrzymany. Zabezpieczono również jego prawo jazdy. - Badanie drugiego z kierowców wykazało, że był trzeźwy, więc bez przeszkód mógł zabrać jedną grupę przedszkolaków na wycieczkę – dodaje policjantka. - Druga grupa dzieci również pojechała na wycieczkę jedynie z niewielkim opóźnieniem, ale już z kierowcą innego przewoźnika.

Za popełnione przestępstwo zatrzymanemu kierowcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania nawet do 10 lat, oraz wysoka grzywna.

opr.eł

źródło: KPP Oświęcim

Wici
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Bike
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl