Aktualności
Czwartek, 3 maja 2018 06:30

Metropolita krakowski zaprasza do Katedry Wawelskiej

"Serdecznie zapraszam Was, Drodzy Bracia i Siostry, Mieszkańcy królewskiego Miasta Krakowa, do Katedry Wawelskiej na Mszę św., którą w dniu 3 maja o godz. 1000 będę sprawował w intencji Ojczyzny" - pisze w liście do wiernych arcybiskup Marek Jędraszewski.
"Ukochani Archidiecezjanie, Drodzy Mieszkańcy Krakowa,
Zbliża się 3 maja – dzień, w którym Kościół w Polsce obchodzi uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Nawiązuje ona do ważnych wydarzeń z historii naszej Ojczyzny: obrony Jasnej Góry przed Szwedami w 1655 r., ślubów króla Jana Kazimierza – powierzenia Królestwa opiece Matki Bożej, a także do uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wyraża także wiarę naszego Narodu, w szczególną opiekę Bożą, jakiej doświadczaliśmy na przestrzeni dziejów, za pośrednictwem Maryi Królowej, która została dana Narodowi Polskiemu jako „przedziwna pomoc i obrona”.
W roku jubileuszu 100-lecia odzyskania Niepodległości przeżywanie Uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski nabiera szczególnego charakteru. Wpisuje się ono bowiem w ogólnopolskie dziękczynienie za dar wolności, a także w modlitwę wszystkich Polaków z prośbą o pomyślność dla naszej Ojczyzny.
Serdecznie zapraszam Was, Drodzy Bracia i Siostry, Mieszkańcy królewskiego Miasta Krakowa, do Katedry Wawelskiej na Mszę św., którą w dniu 3 maja o godz. 1000 będę sprawował w intencji Ojczyzny. Wszystkie, tak ważne, współczesne sprawy będziemy polecać Dobremu Bogu przez przemożne wstawiennictwo naszej Matki i Królowej, która zaproszona w 966 r. do polskiej Kany, towarzyszyła naszym Ojcom przez wieki narodowej historii, w chwilach radosnych i tragicznych.
Z pasterskim błogosławieństwem

+ Abp Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski"

opr. s/
WSB
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Najczęściej czytane
Reklama
Chlebek
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl