Aktualności
Poniedziałek, 18 sierpnia 2014 13:10

Meleksy na trasie Morskiego Oka już we wtorek

Meleksy pojawią się na trasie do Morskiego Oka już we wtorek 19 sierpnia - informują władze Tatrzańskiego Parku Narodowego.
Władze TPN już kilkakrotnie zmieniały regulamin przewozów wprowadzając m.in. obowiązkowe postoje, pojenia, zakaz kłusu pod górę czy kolejne ograniczenia w ilości przewożonych osób.

Jak czytamy na stronach TPN: "Ostatni wypadek uświadomił nam, że przykre zdarzenia z udziałem koni niestety będą się powtarzać. Wynika to choćby z rachunku prawdopodobieństwa, nie zaprzeczamy też, że praca koni na tej trasie nie jest łatwa i wiąże się z wysiłkiem. Ostatni tego typu wypadek miał miejsce w 2009 r. Można więc przyjąć, że za kolejnych pięć lat (może wcześniej, może później) podobna sytuacja się wydarzy bez względu na wprowadzone rozwiązania".

Już jutro, 19 sierpnia pojawi się jeden meleks sześcioosobowy. Docelowo testowane będą ośmioosobowe. Kilka lat temu takie pojazdy były testowane na drodze do Morskiego Oka, ale nie dały rady pokonać całej trasy. Jednak próby przeprowadzone trzy tygodnie temu pokazują, że jest to możliwe.

TPN zaznacza, że meleksy to jedno z najlepszych rozwiązań, bo fiakrzy nie stracą źródła utrzymania. Nie wiadomo jednak, co miałoby się stać z 300 końmi, które pracują teraz na drodze do Morsiego Oka.

/ab, zdj. Piotr Korczak
Reklama
komentarze
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl