Aktualności
Poniedziałek, 5 sierpnia 2019 17:32

Medal „Polonia Minor” dla Związku Podhalan

Ostatnim punktem niedzielnych uroczystości stulecia Związku Podhalan był Nadzwyczajny Zjazd, który odbył się w siedzibie Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu. Tam wicemarszałek Łukasz Smółka wręczył przedstawicielom związku Medal „Polonia Minor”.
- Jest mi niezmiernie miło, że mogę być z wami w imieniu samorządu i Marszałka Województwa Małopolskiego. Górale mają swoje zasady, którymi kierują się od lat: Bóg, Honor, Ojczyzna. Szanowni Państwo, przyjeżdżając z Krakowa do Nowego Targu patrzymy zawsze z wielką dumą. To u Was zawsze na pierwszym miejscu jest dbałość o wartości państwowe i rodzina. W wielu regionach naszego kraju tak przecież nie jest. Bardzo Wam za to dziękuję i mam nadzieję, że Wasz Związek nadal będzie się rozwijał przez kolejne 100 lat. W dowód uznania samorząd województwa małopolskiego przyznał medal „Polonia Minor” dla Związku Podhalan – powiedział wicemarszałek Łukasz Smółka.

Medal ten to nagroda Województwa Małopolskiego przyznawana od 2004 r za pracę na rzecz Małopolski i jej mieszkańców. Awers przedstawia księcia Bolesława Wstydliwego i jego małżonkę św. Kingę oraz św Stanisława Szczepanowskiego. Rewers - herb Małopolski wpisany w kontur granic naszego województwa

W wydarzeniu uczestniczyła także radna województwa Jadwiga Wójtowicz oraz wicewojewoda Zbigniew Starzec.

opr. s/ zdj. UMWM
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl