Aktualności
Czwartek, 15 stycznia 2015 21:55

Maturzyści zatańczyli poloneza na Krupówkach (zdjęcia)

ZAKOPANE. Przez Krupówki przeszedł w rytmie poloneza korowód maturzystów z zakopiańskich szkół ponadgimnazjalnych. Pochód odbył się w ramach organizowanego co roku Dnia Maturzysty.
Największe zainteresowanie widzów wzbudzili uczniowie Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych, którzy na Krupówkach pojawili się w przebraniach. Poza antyterrorystą, który spacerując z repliką broni wzbudził popłoch wśród mieszkańców, wśród przebierańców spotkać można było chirurga, księdza, skoczka narciarskiego, czy najprawdziwszego zombie.

Głównym punktem spotkania maturzystów był jak co roku polonez, którego uczniowie odtańczyli na Krupówkach. W tym roku na imprezie organizowanej przez starostwo powiatowe nie pojawił się starosta Piotr Bąk, reprezentowała go naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Anna Pęksa.

Zgromadzonym na Placu Niepodległości uczniom pani naczelnik życzyła, aby zdawanie matury szło im równie sprawnie jak tańczenie poloneza. W tym samym czasie polonez maturzystów będzie tańczony w powiatach partnerskich: - kartuskim (w Kartuzach), - łowickim (w Łowiczu), - świdnickim (w Świdnicy).

pk/ zdj. Piotr Korczak
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl