Aktualności
Niedziela, 1 grudnia 2013 02:04

Mateusz Ziółko zwycięzcą programu "The Voice of Poland"

Do finału telewizyjnego programu weszło czworo wykonawców - wśród nich nowotarżanka Jagoda Kret i pochodzący z Zubrzycy Mateusz Ziółko. Głosami widzów zwyciężył mieszkaniec Orawy.
Finaliści wystąpili solo oraz w duetach ze swoimi trenerami. Opiekująca się Jagodą - Edyta Górniak przyznała, że nowotarżanka śpiewa lepiej, niż ona. Jagoda Kret zaprezentowała utwór "At Last" z repertuaru Etty James, w duecie z Ania Dąbrowska zaśpiewała piosenkę "Bang Bang", a w towarzystwie Edyty Górniak - "Nothing Else Matter". Jagoda Kret zajęła czwarte miejsce w programie.

Do ścisłego finału weszli Mateusz Ziółko i Ernest Staniaszek. Mateusz z drużyny Marii Sadowskiej zaśpiewał "Earth Song" Michaela Jacksona. Ernest zaśpiewał z Patrycją Markowską utwór "Wielokropek". Duet Mateusz Ziółko i Kayah wykonał utwór z repertuaru wokalistki - "Jak skała". Piosenkę "Kiedy nie ma miłości" zaśpiewał z Marią Sadowską,

Jako ostatni wystąpił Mateusz Ziółko, który wykonał balladę własnej kompozycji.

W notce biograficznej na stronie programu czytamy, że laureat jest pianistą, wokalistą oraz autorem muzyki i tekstów. Gra na instrumencie od 5 roku życia. Nie ukończył żadnej szkoły muzycznej, jest samoukiem. Mateusz Ziółko kilka lat temu wystąpił z sukcesem w programie "Mam Talent", to finalista telewizyjnych talent show w 2008 i 2012 roku. Koncertuje solowo, z własnym zespołem oraz biorąc udział w wielu muzycznych projektach: „Michael Jackson Symfonicznie”, „Freddie Mercury Symfonicznie”, koncerty z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej oraz Orkiestrą Symfoników Bydgoskich.

Obecnie realizuje projekt "Queen Story", w ramach którego wraz z zespołem prezentuje największe przeboje grupy "Queen".

opr.s/ zdj. Michał Adamowski
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl