Golemo
Aktualności
Poniedziałek, 16 grudnia 2019 23:00

Małopolskie Spotkanie Opłatkowe 2019

W poniedziałek 16 grudnia 2019 roku w Teatrze im. Juliusza Słowackiego odbyło się Małopolskie Spotkanie Opłatkowe. Coroczne spotkanie opłatkowe gromadzi ministrów, posłów i senatorów, przedstawicieli korpusu dyplomatycznego, władze uczelni wyższych, artystów oraz przedstawicieli samorządów lokalnych z regionu.
Marszałek Witold Kozłowski, wojewoda Piotr Ćwik oraz arcybiskup Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, jak co roku złożyli Małopolanom życzenia świąteczne.

Wszystkim Państwu życzę pełnych ciepła i nadziei Świąt Bożego Narodzenia. Niech niezwykły nastrój świątecznych chwil w gronie rodziny i przyjaciół towarzyszy nam jak najdłużej, dodając sił na kolejne miesiące. Niech nowy rok przyniesie wiele dobrego każdemu z nas

– mówił marszałek Witold Kozłowski.

Jak podkreślił gospodarz regionu, za nami rok pełen emocji i istotnych wydarzeń, nie tylko dla Małopolski, ale i dla całego kraju. Wyciągając lekcje z minionych dni, tygodni, miesięcy, snujemy plany na kolejny, 2020 rok.

Będzie to rok szczególnie związany z osobą Ojca Świętego Jana Pawła II. Będziemy obchodzić setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły. W Małopolsce czujemy się szczególnie zobowiązani, aby pamiętać o tym jubileuszu, bo z osobą Papieża Polaka łączy nas bardzo silna więź

– zaznaczył marszałek Witold Kozłowski.

- Chcemy, żeby był to rok pozwalający nam na nowo i dogłębnie przemyśleć jego nauczanie. W maju sejmik województwa wystąpił z apelem o ustanowienie świętego Jana Pawła II patronem Małopolski. Powierzyliśmy tę prośbę Księdzu Metropolicie i czekamy na decyzję Stolicy Apostolskiej – dodał marszałek Witold Kozłowski.

Na zakończenie spotkania goście wspólnie ze współgospodarzem spotkania wojewodą Piotrem Ćwikiem, metropolitą krakowskim abp Markiem Jędraszewskim, wicemarszałkami: Łukaszem Smółką i Tomaszem Urynowiczem oraz członkami zarządu: Martą Malec-Lech i Edwardem Czesakiem oraz przewodniczącym sejmiku prof. Janem Tadeuszem Dudą i radnymi województwa podzielili się opłatkiem przy dźwiękach najpiękniejszych polskich kolęd w wykonaniu zespołu wokalnego „Cantata” z Państwowej Szkoły Muzycznej w Myślenicach oraz zespołu wokalnego i orkiestry Państwowej Szkoły Muzycznej w Nowym Targu.

źródło: fot. Tomasz Cichocki materialy prasowe

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl