Aktualności
Środa, 22 maja 2013 22:45

Małopolski Laur Sportu - nagrody dla sportowców i trenerów

30 sportowców i 24 trenerów odebrało nagrody województwa małopolskiego za szczególne osiągnięcia sportowe w 2012 roku. Statuetkę za wieloletnie wspieranie rozwoju kultury fizycznej w Małopolsce odebrali przedstawiciele Towarzystwa Gimnastycznego Sokół w Myślenicach.
Małopolski Laur Sportu - rozdawany od 13 lat - podkreśla szczególną rolę sportu młodzieżowego, także w wykonaniu osób niepełnosprawnych. Nagrody wręczył Jacek Krupa z zarządu województwa małopolskiego.

Najlepsi sportowcy i trenerzy z Małopolski otrzymali nagrody finansowe - w sumie blisko 200 tysięcy złotych.

Małopolski Laur Sportu ma podkreślać szczególną rolę sportu młodzieżowego oraz osób niepełnosprawnych w regionie, promować najlepszych zawodników i ich trenerów, stowarzyszenia kultury fizycznej i podmioty, które ją wspierają, a także tworzyć pozytywne wzorce dla dzieci i młodzieży z Małopolski.

Na tegorocznej liście laureatów znalazło się 30 sportowców i 24 trenerów.
zawodnicy
1. Gabriela Nowak (AKT Niepołomice) – mistrzyni świata juniorów w karate tradycyjnym w konkurencji fukugo i kata drużynowe (Łódź)
2. Katarzyna Rusin (Ski Test Kraków) - mistrzyni świata juniorów w snowboardzie w konkurencji slopestyle (Sierra Nevada – Hiszpania)
3. Paweł Choroba i Piotr Ogrodnik (KŻ Horn Kraków) – młodzieżowi mistrzowie świata w żeglarstwie w klasie Micro (Gmundsen - Austria)
4. Klemens Murańka (TS Wisła Zakopane) - wicemistrz świata w skokach narciarskich w konkursie drużynowym (Erzurum
– Turcja)
5. Marzena Łazarz (Tarnowskie Zrzeszenie Sportu Niepełnosprawnych Start Tarnów) – brązowa medalistka mistrzostw świata w podnoszeniu ciężarów w kategorii 75 kg (Sharjah – Zjednoczone Emiraty Arabskie),
6. Grzegorz Majerczak i Michał Wiercioch (Pieniny Szczawnica) – młodzieżowi brązowi medaliści mistrzostw świata w kajakarstwie slalomowym w konkurencji C-2 (Wassau– USA)
7. Piotr Szymeczek (TZSN Start Tarnów) – brązowy medalista mistrzostw świata w podnoszeniu ciężarów w kategorii 82,5 kg (Sharjah –ZEA)
8. Katarzyna Rogowiec (Zrzeszenie Sportu Osób Niepełnosprawnych Start Nowy Sącz) – zwycięzca Pucharu Świata (Cable
-USA) oraz zdobywca Kryształowej Kuli w narciarstwie klasycznym w biathlonie na dystansie 6 i 10 km oraz biegu na 15 km techniką dowolną i klasyczną
9. Joanna Tomala (TKKF Promień Bochnia) – mistrzyni Europy juniorek w strzelectwie sportowym w konkurencji 40 strzałów z pistoletu pneumatycznego (Vierumaeki - Finlandia)
10. Andrzej Brzeziński i Filip Brzeziński (AZS AWF Kraków) – młodzieżowi mistrzowie Europy w kajakarstwie slalomowym w konkurencji kanadyjka podwójna w trzech osadach (Solkan – Słowenia)
11. Dariusz Chlebek i Dominik Węglarz (AZS AWF Kraków) - młodzieżowi mistrzowie Europy w kajakarstwie slalomowym w konkurencji kanadyjka podwójna w trzech osadach (Solkan – Słowenia)
12. Jan Krzysztof Duda (MOS MKS Wieliczka) – szachowy mistrz Europy juniorów w kategorii wiekowej 13 - 14 lat (Praga
– Czechy)
13. Szymon Kulka (ULKS Lipinki) – mistrz Europy juniorów w biegach przełajowych (Budapeszt – Węgry)
14. Daniel Sadzikowski (UKS SP 8 Chrzanów) – szachowy mistrz Europy juniorów w zawodach drużynowych (Pardubice
– Czechy)
15. Aleksandra Lach (Kłos Czarny Koń Olkusz) – szachowa wicemistrzyni Europy w zawodach drużynowych (Pardubice
– Czechy)
16. Julia Styła i Maria Wierzbowska (AZS AWF Kraków) – wicemistrzynie Europy juniorów w wioślarstwie w konkurencji czwórka bez sternika (Bled – Słowenia)
17. Adam Frączek i Paweł Michalski (Małopolskie Stowarzyszenie Społeczno - Sportowe Sprawni Razem) – wicemistrzowie Europy w piłce nożnej (Gavle –Szwecja)
18. Monika Liptak (UKS Spływ Sromowce), Kamila Urbanik i Edyta Węgrzyn (Start Nowy Sącz) – brązowe medalistki mistrzostw Europy juniorów w kajakarstwie slalomowym w konkurencji kajak jedynka w trzech osadach (Bled – Słowenia)
19. Justyna Walaś (Tarnowska Szkółka Bokserska) – brązowa medalistka mistrzostw Europy kadetów w boksie w kategorii wagowej 63 kg (Cetniewo)
20. Katarzyna Wełna (AZS AWF Kraków) – brązowa medalistka mistrzostw Europy juniorów w wioślarstwie w konkurencji jedynka (Bled – Słowenia)
21. Aleksandra Zamachowska (Krakowski Klub Szermierzy) – brązowa medalistka mistrzostw Europy kadetów w szermierce w konkurencji szpadzistek (Porec – Chorwacja)
22. Marcin Ryszka (Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy Kraków) – brązowy medalista mistrzostw Niemiec (Berlin) i Hiszpanii (Los Cristianos) w pływaniu na dystansach 100 m stylem klasycznym i 200 m stylem zmiennym

trenerzy
1. Paweł Janusz (Gabriela Nowak)
2. Iwona Kotuła (Katarzyna Rusin)
3. Andrzej Ogrodnik (Paweł Choroba i Piotr Ogrodnik)
4. Robert Mateja (Klemens Murańka)
5. Bogusław Szczepański (Marzena Łazarz i Piotr Szymeczek)
6. Dariusz Wrzosek (SMS Kraków: Grzegorz Majerczak i Michał Wiercioch)
7. Jacek Żebracki (Pieniny Szczawnica: Grzegorz Majerczak i Michał Wiercioch)
8. Stanisław Ślęzak (Katarzyna Rogowiec – biathlon)
9. Witold Koperniak (Katarzyna Rogowiec – biegi)

opr.s/

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl