Golemo
Aktualności
Czwartek, 28 września 2017 21:20

Małopolski Festiwal Smaku znów w Nowym Targu

Piąta odsłona Małopolskiego Festiwalu Smaku pod hasłem „Smak Kontrolowany” w Nowym Targu to ostatnia szansa, aby tej jesieni rozsmakować się w regionalnych małopolskich specjałach i wyśmienitych daniach przyrządzonych na bazie regionalnych produktów.
Na wszystkich, którzy w najbliższą niedzielę, 1 października, odwiedzą nowotarski rynek będzie czekać moc kulinarnych wrażeń i atrakcji. W programie: pokazy najlepszych szefów kuchni, degustacje, zabawy, konkursy z nagrodami i kino plenerowe. Start imprezy punktualnie o 12.00.

Specjały regionalnej kuchni wprost z food trucków, grill serwujący potrawy z lokalnych mięs i wędlin oraz kawiarenka retro z bogatą ofertą deserów i lemoniad przygotowanych na bazie wód mineralnych z małopolskich źródeł, to tylko część powodów, dla których warto odwiedzić nowotarski rynek w niedzielne popołudnie. Miłośnicy regionalnych smaków będą mogli zakupić aromatyczne miody, świeże wędliny, puszyste pierogi, chrupiące pieczywo, świeżo tłoczone soki i wiele innych małopolskich specjałów.

- Tegoroczna odsłona Festiwalu to sentymentalna podróż do czasów PRL-u i niepowtarzalna okazja, by nieco starszym przywołać obrazy i smaki dzieciństwa, a tym nieco młodszym - przybliżyć klimat czasów młodości ich rodziców i dziadków. Z pewnością nie zabraknie pysznych smakołyków, które zaspokoją nawet najbardziej wymagające podniebienia - zachęca do udziału marszałek Jacek Krupa.

Nowoczesne wariacje kulinarne na temat tradycyjnych dań przygotują dwaj znani i utalentowani kucharze: Michał Henzel i Rafał Jurkiewicz. Nad całością będzie czuwał Adam Chrząstowski - ambasador wydarzenia, jeden z najlepszych szefów kuchni w Polsce oraz Jacek Szklarek - ekspert żywieniowy i założyciel polskiego Slow Foodu.

O dobrą atmosferę i zdrową rywalizację na festiwalu zadbają blogerzy kulinarni – autorka bloga „Ostra na słodko”, znana z polskiej edycji Master Chefa - Sylwia Ładyga oraz dziennikarz związany z magazynem KUKBUK i Radiem Kraków, „Krakowski Makaroniarz” Bartek Kieżun. To oni zaangażują uczestników do wspólnej zabawy i poprowadzą konkursy kulinarne. Każdy, kto odwiedzi festiwal będzie mógł wziąć udział w rodzinnym karaoke oraz quizach z atrakcyjnymi nagrodami. Nie zabraknie także atrakcji dla tych bardziej aktywnych, którzy nadmiar swojej energii będę mogli zamienić w pyszny i zdrowy koktajl stworzony przy pomocy blenderbike’a.

Najmłodsi w specjalnej strefie zabaw poznają gry, w które bawili się ich rodzice, m.in. zagrają w klasy, w gumę, zakręcą hula-hop, porysują po prawdziwej szkolnej, kredowej tablicy i obejrzą kultowe polskie kreskówki. Pozytywne emocje i wrażenia będzie można uwiecznić na zdjęciach z fotobudki.

Na zakończenie, ok. 19.30 w kinie plenerowym zaplanowano projekcję kultowej polskiej komedii Juliusza Machulskiego pt. „Seksmisja”.

Szczegółowy program Małopolskiego Festiwalu Smaku w Nowym Targu:
Program:

12:00 - otwarcie Festiwalu

I pokaz gotowania
Konkurs "Łzy szczęścia"
Zadaniem uczestników będzie posiekanie w wyznaczonym czasie jak największej ilości cebuli. Oceniane będą: jakość posiekanej cebuli, ilość kilogramów cebuli oraz ilość wylanych łez.
Relacja ze "smakowego" miasteczka - prezentacja wystawców
Bajka dla dzieci: Reksio oraz Bolek i Lolek

Ok. 14:00 – Konkurs Master Chef Junior

Pasjonująca i pełna dziecięcego zapału, ducha rywalizacji, zmagań zabawa w której uczestnicy mają 30 minut na przygotowanie potrawy. Wygrywa najsmaczniejszy oraz najbardziej innowacyjny przepis. Konkurs poprowadzi znana z telewizyjnego Master Chefa – Sylwia Ładyga.

Relacja ze "smakowego" miasteczka - prezentacja wystawców

Ok. 15:15 - II pokaz gotowania

Relacja ze "smakowego" miasteczka - prezentacja wystawców
Quiz wiedzy o PRL
Bajka dla dzieci: Reksio oraz Bolek i Lolek
II Konkurs Master Chef Junior
Relacja ze "smakowego" miasteczka - prezentacja wystawców

Ok. 17:45 - III Pokaz gotowania

Konkurs Smak kontrolowany
Wyzwanie dla smakoszy. Zadaniem uczestników, których oczy zostaną zasłonięte opaskami, jest rozpoznanie jak największej liczby próbek potraw i napojów.
Rodzinne karaoke

Ok. 19:10 – Rozstrzygnięcie konkursu na najsmaczniejszy produkt i danie

19:30 – Kino plenerowe – pokaz kultowej polskiej komedii „Seksmisja”
Dodatkowe aktywności w innych strefach:

Fotobudka – 12:00-16:00
Strefa dla dzieci – malowanie buziek, kapsle, wygibasy: 12:00-20:00
Interakcja z publicznością – dodawanie zdjęć na Instagrama z # w godz. 12:00-22:00
Blender bike – pyszne i zdrowe koktajle

opr.s/

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Hokej NT JP
Najczęściej czytane
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl