Golemo
Aktualności
Środa, 13 września 2017 21:47

Małopolski Festiwal Smaku w Tarnowie

Bruschetta z kaszanką i jajkiem przepiórczym, żur z kiełbasą lisiecką, schab z suską sechlońską i orzechami – tych i wielu innych małopolskich przysmaków będzie można spróbować podczas trzynastej edycji Małopolskiego Festiwalu Smaku, który w tym roku odbywa się pod hasłem „Smak Kontrolowany”. Już w najbliższą niedzielę, 17 września pokazy kulinarne najlepszych szefów kuchni, zabawy, konkursy z nagrodami i kino plenerowe będą czekały na tarnowskim rynku.
Tegoroczna odsłona Festiwalu w stylu retro to okazja, by nieco starszym przywołać obrazy i smaki dzieciństwa, a tym nieco młodszym - przybliżyć klimat czasów młodości ich rodziców i dziadków.

- Małopolska to nie tylko wspaniała historia i kultura, ale przede wszystkim ogromne dziedzictwo kulinarne, dlatego cieszę się, że Małopolski Festiwal Smaku wpisał się już na stałe w kalendarz wojewódzkich wydarzeń. Będzie nie tylko smacznie, ale też ciekawie – młodsze pokolenie zobaczy np. jak kiedyś spędzało się wolny czas na podwórku, gdy nie było smartfonów i tabletów – mówi marszałek Jacek Krupa.

Już od godziny 12.00 na uczestników festiwalu będą czekały specjały regionalnej kuchni wprost z food trucków, grill serwujący potrawy z lokalnych mięs i wędlin oraz kawiarenka retro w przyczepie campingowej z bogatą ofertą deserów i lemoniad przygotowanych na bazie wód mineralnych z małopolskich źródeł. Smakowite dania według tradycyjnych przepisów przygotują dwaj znani i utalentowani kucharze: Michał Henzel i Rafał Jurkiewicz. Nad całością kulinarnych przygotowań będzie czuwał Adam Chrząstowski - ambasador wydarzenia, jeden z najlepszych szefów kuchni w Polsce oraz Jacek Szklarek - ekspert żywieniowy i założyciel polskiego Slow Foodu. Miłośnicy regionalnych smaków będą mogli także zrobić zakupy i zabrać do domów pyszne miody, świeże wędliny, chrupiące pieczywo, świeżo tłoczone soki i wiele innych małopolskich specjałów. Nie zabraknie także atrakcji dla tych bardziej aktywnych, którzy nadmiar swojej energii będę mogli zamienić w pyszny i zdrowy koktajl stworzony przy pomocy blenderbike’a.

O dobrą zabawę i zdrową rywalizację na festiwalu zadba blogerka kulinarna – autorka bloga „Ostra na słodko”, znana z polskiej edycji MasterChefa Sylwia Ładyga. To ona zaangażuje uczestników do wspólnej zabawy, poprowadzi konkursy kulinarne i pokazy gotowania. Każdy, kto odwiedzi festiwal będzie mógł wziąć udział w rodzinnym karaoke oraz quizach z atrakcyjnymi nagrodami.

Dzieci również nie będą się nudzić. W specjalnej strefie zabaw poznają gry, w które bawili się ich rodzice, m.in. zagrają w klasy, w gumę, zakręcą hula-hop, porysują po prawdziwej szkolnej, kredowej tablicy i obejrzą kultowe polskie kreskówki. Pozytywne emocje i wrażenia będzie można uwiecznić na zdjęciach z fotobudki, a na wszystkich spragnionych chwili wytchnienia i relaksu będą czekać hamaki, leżaki i huśtawki.
Ok. 19.30 zaplanowano specjalny pokaz plenerowy kultowej polskiej komedii Stanisława Barei pt. „Poszukiwany, poszukiwana”.

Kolejne wydarzenia z cyklu Małopolski Festiwal Smaku – Smak Kontrolowany odbędą się: 24 września w Krakowie orz 1 października w Nowym Targu.

opr. s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl