Aktualności
Poniedziałek, 8 maja 2017 16:18

Małopolski Festiwal Innowacji, czyli odkryj Małopolskę siłą umysłu

Poznaj Małopolskę siłą swojego umysłu. Sprawdź, jak działa biofeedback wykorzystywany przez NASA i weź udział w wydarzeniu, które zainauguruje rozpoczynający się 15 maja Małopolski Festiwal Innowacji (MFI). Festiwal, podczas którego króluje nauka i innowacje potrwa do 21 maja. Wydarzenie organizuje Województwo Małopolskie wspólnie z firmami, uczelniami i instytutami badawczymi.
- Małopolski Festiwal Innowacji to nie tylko promocja przedsiębiorczości i kreatywności. To przede wszystkim możliwość obcowania z ciekawszą, bo namacalną stroną nauki, z doświadczeniami i praktycznym zastosowaniem innowacji. Właśnie ta idea przyświeca festiwalowi innowacji, podczas którego zaprezentujemy szereg ciekawych wydarzeń i pokażemy, jak świat nauki może współistnieć z biznesem. Małopolska to miejsce gdzie prężnie rozwijają się innowacyjne projekty technologiczne, które są podstawą silnej i konkurencyjnej gospodarki naszego regionu – mówi marszałek Jacek Krupa.

Przedsmakiem MFI będzie organizowane w sobotę, 13 maja od godz. 21:00 na Placu Nowym, na krakowskim Kazimierzu wydarzenie, które pozwoli poznać Małopolskę siłą swojego umysłu. W specjalnej grze sterowanej siłą woli gracza może wziąć udział każdy. Do stworzenia zabawy zostanie użyta technologia biofeedback, która została wynaleziona w NASA, gdzie jest wykorzystywana do poprawienia koncentracji i możliwości psychicznych astronautów. Do tej pory technologia znana jedynie wąskiemu gronu, na tym niecodziennym wydarzeniu udostępniona zostanie szerokiej publiczności – turystom i mieszkańcom Małopolski.

Każdy zainteresowany będzie mógł wziąć udział w rywalizacji z inną osobą i odsłonić panoramę Krakowa znajdującą się pod specjalną grafiką. Aby tego dokonać trzeba będzie ją przeciągnąć siłą swojego umysłu. Im bardziej gracz będzie skupiony, tym mocniej będzie oddziaływał na grafikę i ma większą szansę na jej przesunięcie. Zasady gry przypominają tradycyjne przeciągnie liny, z tą różnicą, że uczestnicy nie używają siły fizycznej, a właśnie siłę swojego umysłu.

Tegoroczna, siódma już, edycja Małopolskiego Festiwalu Innowacji odbędzie się w dniach 15-21 maja. W tym roku wydarzenia w ramach Festiwalu odbywać się będą m.in. w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu, Słomnikach czy Chrzanowie. Organizatorzy przygotowali szereg konferencji, warsztatów, pokazów technologii multimedialnych, a także indywidualnych konsultacji, promujących przedsiębiorczość, kreatywność i tzw. inteligentne specjalizacje. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, jednak na część wymaga rejestracji.

Więcej o Festiwalu: www.festiwalinnowacji.malopolska.pl

opr.s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl